Hlavní navigace

Stavební práce v EU - registrace DPH

  • (neregistrovaný) 217.29.14.---

    10. 10. 2012 13:41

    Dobrý den,
    jsme plátci DPH v ČR, provádíme stavební úpravy v členských státech EU na nemovitostech, postupujeme dle §10 o DPH.
    Fakturujeme plátci registrovanému k DPH v EU, fa jsou tedy bez DPH.
    My k registraci DPH v státě EU nejsme tedy povinni.
    Doufám, že to takto provádíme správně.

    Otázka: Pro firmu reg. v Německu k DPH jsme provedli rekonstrukci domu, faktura byla v reřimu §10 o dph. Fa. obsahovala naše zednické práce i práce instalatérské, které prováděla pro nás námi najatá firma. Jak má vypadat fa., kterou nám firma (také plátci DPH) vystaví za instalatárské práce? Mají použít § 10 o dph a neplyne tedy z toho pro nás povinnost se v Německu také registrovat k DPH? Nebo, když my jejich práci fakturovanou nám jen přefakturováváme plátci DPH v Německu, tak registace není nutná.

    Děkuji za odpověď Pavla

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).