Hlavní navigace

Vyživovaná osoba - exekuce

  • (neregistrovaný)

    11. 10. 2012 14:48

    Včera jsem tápala a nebyla si jistá, jestli družka zaměstnance, se kterým žije a kterému mám provádět srážky ze mzdy na exekuci, může být považována za vyživovanou osobu. Bylo mi odpovězeno, že ne a s touto odpovědí jsem se i spokojila. Jenže dnes přišel dotyčný zaměstnanec, že v minulém zaměstnání mu družku započetli. Takže jsem se dala do pátrání a jestli jsem našla správný zákon a paragraf, tak to vypadá, že družka by měla být opravdu považována za vyživovanou osobu. Je to §4 odst. 1, písm d) zákona č. 110/2006 Sb. o životním a existenčním minimu. Vaše názory?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2012 15:09

      Líba (neregistrovaný)

      Re: Vyživovaná osoba - exekuce
      Nechce se mi to hledat, ale myslím, že tam se mluví o tom, kdo je společně posuzovanou osobou pro nějaké dávky.

      Vy potřebujete posoudit, kdo je "osoba, které je povinen poskytovat výživné". NV 595/2006 Sb.To si najdete v zákoně o rodině, že ze zákona je to manželka a děti. Jestli má rozsudek soudu, že je povinen poskytovat výživné družce nebo komukoliv dalšímu, tak ať ho přinese.

    • 11. 10. 2012 15:09

      JiřinaH. (neregistrovaný)

      Re: Vyživovaná osoba - exekuce
      Musíte se řídit o.s.ř. je to jen osoba , ke které má vyživovací povinnost. A tou družka není.
      Podle Vámi cit.zákona se počítají osoby v domácnosti a ev.její příjmy při dávkách SSP.

    • 11. 10. 2012 15:45

      MC (neregistrovaný)

      Re: Vyživovaná osoba - exekuce
      Ale přeci jen jsem našla ještě toto http://www.pamservis.cz/pojem-vyzivovana-osoba-pri-exekuci-uniqueidgOkE4NvrWuO8aNfT49E0V0NeunGne04M/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).