Hlavní navigace

Dotace a DPH

  • (neregistrovaný) 88.102.240.---

    12. 10. 2012 11:55

    Dobrý den,prosím o radu.
    V roce 2011 se naše firma zúčastnila veletrhu v Kyjevě.V roce 2012 jsme obdrželi na tuto akci dotaci.Musíme z této dotace odvést DPH?.děkuji za odpověď.

    • 12. 10. 2012 12:46

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: Dotace a DPH
      To záleží na tom, o jakou dotaci se jedná. Pokud jde o dotaci na úhradu nákladů, pak se nejedná o zdanitelné plnění. Pokud jde o dotaci k ceně (viz. § 4 odst. 1 písm. q) ZDPH), pak se jedná o zd. plnění a podléhá odvodu DPH.
      Jelikož uvádíte, že veletrh byl v roce 2011, pak ve výnosech mělo být již v r. 2011, pokud nemáte HR, pak výnos by měl být v HR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).