Hlavní navigace

Konec RD, neschopenka, PPM

  • (neregistrovaný)

    12. 10. 2012 13:20

    Dobrý den, dne 22.10. bych měla nastoupit do zam. po 3leté rodičovské dovolené. jsem však těhotná a budu na neschopence?Kdo mi bude vyplácet nemocenské a jaký budu mít vym. zíáklad, když jsem nepracovala dekuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2012 13:39

      xy5

      Re: Konec RD, neschopenka, PPM
      Jak může někdo z nás vědět, jestli budete na neschopence. Pokud nemáte rizik. těhotenství, tak těhotenství samo od sebe není nemoc. Proč byste těhotná nemohla chodit do práce, pokud nemáte zdrav. problém?

    • 12. 10. 2012 13:48

      jasná (neregistrovaný)

      Re: Konec RD, neschopenka, PPM
      Za poslední 2 roky jsem se nesetkala s těhotnou, která by neměla rizikové těhotenství. Copak se těhotensví stalo nemocí? Už ničemu nerozumím....

    • 12. 10. 2012 14:05

      RenataH (neregistrovaný)

      Re: Konec RD, neschopenka, PPM
      Já jsem se naopak setkala se dvěma případy, kdy se lékař podivoval nad tím, že těhulka nechtěla nabízenou neschopenku.A řekla bych, že pro zaměstnavatele je jistější, když lékař těhotné mámě 3letého dítěte napíše neschopenku než aby ona měsíc pracovala a pak unavená, že musí s dítětem lítat do školky, dítě kašle, má - nemá si vzít ošetřovačku (co si budeme povídat, když vleze s dítětem k dětskému lékaři s kašlem, vždycky uzná dítě nemocným), venku je zima, nechce se vstávat, stejně by šla po měsíci na nemocenskou. Takhle zaměstnavatel ví, na čem je.

    • 12. 10. 2012 14:49

      12345 (neregistrovaný)

      Re: Konec RD, neschopenka, PPM
      No já bcyh řekla, že dnes je většina těhotných po 25ti, ne-li 30 ti letech a tělo bohužel už není zdaleka tak odolné jako kdysi...dokazují to nejen genetické výzkumy...každé druhé "starší" těhotné hrozí zdravotní rizika..bohužel...

    • 12. 10. 2012 18:47

      inzinyrka (neregistrovaný)

      Re: Konec RD, neschopenka, PPM
      Takže abyste se taky dočkala odpovědi: od 22.10. by Vám lékař měl vystavit neschopenku, pokud jste práce neschopná. Pro vyměřovací základ se půjde zpět po celých kalendářních rocích (2011, 2010, 2009...), až se najde rok, v němž byl nějaký příjem a aspoň 30 odpracovaných dní, jimiž lze dělit. Vym.základ se podělí dny a to je neredukovaný denní průměr. Ten projde redukcí (90%, 60%) a to bude Vaše denní dávkanemocenské.
      U PPM se stejným způsobem zjistí se neredukovaný denní průměr. Ten se porovná s neredukovaným denním průměrem při předchozí PPM (pokud je předchozí dítě při nástupu na další PPM mladší než 4 roky) a dávka PPM se bude vyplácet z výhodnějšího průměru (redukce 100% a 70%).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).