Hlavní navigace

odpis zboží x DPH x množství

  • (neregistrovaný) 212.96.169.---

    13. 10. 2012 14:29

    Dobrý den,
    je zákonem stanoveno, jaké množství zboží na skladě může majitel (plátce DPH) odepsat jako poškozené, nebo jinak neprodejné?
    Pán se rozhodl skončit s podnikáním a chce zrušit registraci k DPH, na skladě mu zůstalo zboží za cca 200 000,-- -pořizovací cena - a teď řešíme, když se zruší registrace k DPH co s tím? Dodanit? Jak? Odepsat? Kolik? Samozřejmě, při koupi tohoto zboží si nárok na odpočet uplatnil....

    Děkuji F.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 10. 2012 20:50

      Maxx (neregistrovaný) 89.103.95.---

      Re: odpis zboží x DPH x množství
      Správně by měl dodanit - co si nárokoval, to teď vrátí. Tuším § 79 zák. o DPH.

      S "poškozením" to bude složitější papírově.

      Nejlepší je prodat za co nejmíň ještě před zrušením registrace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).