Hlavní navigace

Rozvázání PP - doručení poštou

  • (neregistrovaný) 92.62.224.---

    15. 10. 2012 7:43

    Dobrý den, mám prosbu. Zaměstnanec přestal chodit do práce(dva týdny, měl A, nemůžeme se s ním spojit, na poslední adrese není k zastižení, poslali jsme mu rozvázání PP dle par.55, doporučeně a do vlastních rukou. Nejsem si jistá, kdy přesně PP ukončit. Pokud si jej nepřebere a pošta vrátí zpět, tam je to jasné, ale co když si písemnost přece jenom vyzvedne? Znamená to, že musíme v obou případech čekat, zda ve lhůtě 10 prac.dnů si uloženou písemnost vyzvedne nebo ne a pak teprve PP ukončit ? Děkuji moc za pomoc.

    • 15. 10. 2012 8:21

      jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Rozvázání PP - doručení poštou
      § 336
      4) Povinnost zaměstnavatele doručit písemnost je splněna, jakmile zaměstnanec písemnost převezme. Jestliže si zaměstnanec uloženou písemnost (odstavec 3) nevyzvedne do 10 pracovních dnů, považuje se za doručenou posledním dnem této lhůty; tato nedoručená písemnost se odesílajícímu zaměstnavateli vrátí. Jestliže zaměstnanec doručení písemnosti prostřednictvím provozovatele poštovních služeb znemožní tím, že poštovní zásilku obsahující písemnost odmítne převzít nebo neposkytne součinnost nezbytnou k doručení písemnosti, považuje se písemnost za doručenou dnem, kdy ke znemožnění doručení písemnosti došlo. Zaměstnanec musí být doručovatelem poučen o následcích odmítnutí převzetí písemnosti; o poučení musí být proveden písemný záznam.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).