Hlavní navigace

dodanění životního

  • (neregistrovaný) 80.82.146.---

    15. 10. 2012 13:18

    Měla bych prosím dotaz. Zaměstnavatel hradí zaměstnancům život.poj.-celé, zaměstnanec si sám již nic nehradí. V případě, že by zaměstnanec, např.po skončení prac.poměru, se rozhodl si život.poj.zrušit, měl by dodanit. Co však by měl v tomto případě dodanit? Dle § 15/6 jsou k dodanění částky, o které byl poplatníkovi v minulých let základ daně snížen. Vzhledem k tomu, že zaměstnanec si sám nic nehradí, nic si také neuplatňuje jako snížení daň.základu? Nebo uplatní to co za něj hradil zaměstnavatel? Co má tedy dodaňovat? Velmi děkuji za odpovědi.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).