Hlavní navigace

Služba do EU neplátci - prosím o radu

  • (neregistrovaný) 217.195.163.---

    15. 10. 2012 15:08

    Dobrý den,

    přemýšlím správně, když CZ plátce poskytuje právnické osobě, která má sídlo v EU, ale není v tomto státě registrována k DPH:

    1. poradenské služby - použije CZ plátce § 10h, místem plnění je tedy sídlo odběratele a CZ plátce se musí zaregistrovat v tomto státě EU a tam odvést DPH dle jejich pravidel?

    2. služby zajištění skladování zboží neplátce EU - může použít CZ plátce §10k a fakturovat s českým DPH?

    A je možnost u bodu č. 1 také použít §10k a fakturovat tudíž s českým DPH, když poradenství je skutečně vykonáváno v tuzemsku?

    Díky za rady, docela v tom plavu, L.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 10. 2012 15:21

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: služba do EU neplátci - prosím o rad
      § 10h se týká poskytnutí služeb zahraniční osobě - tedy ze třetí země, nemá v EU sídlo, podnikání ani pobyt,
      § 10k) musí mít osobapovinná sídlo, podnikání, ve třetí zemi, nikoliv v EU

    • 15. 10. 2012 15:21

      alli (neregistrovaný) 88.81.71.---

      Re: služba do EU neplátci - prosím o rad
      §10h se týká zahr. osob (osoby z 3. zemí mimo EU). Pokud poskytujete služby podnikateli-neplátci z EU, měl by se tento neplátce zaregistrovat k DPH v zemi EU, kde má sídlo. Poskytne Vám své DIČ a vy pak fakturujete bez DPH dle §9 odst. 1 ZDPH.

    • 15. 10. 2012 15:30

      L. (neregistrovaný) 217.195.163.---

      Re: služba do EU neplátci - prosím o rad
      Děkuju mnohokrát oběma za objasnění! :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).