Hlavní navigace

§ 52c nadbytečnost a nemoc

  • (neregistrovaný) 213.29.62.---

    16. 10. 2012 9:13

    Dobrý den, prosím Vás, když zaměstnanec dostal výpověď pro nadytečnost § 52c) ke dni 31.10.2012 a dne 15.10.2012 onemocněl a zřejmě dle jeho slov bude doma hodně dlouho, prodlužuje se mu výpovědní doba? Takhle by to měl výpovědní lhůtu 2 měsíce do 31.12.2012 a pak 3 měsíce odstupné. Jak to bude v tomto případě, když je nemocný? Platí do 31.12.2012 nebo se bude třeba půl roku prodlužovat dobou nemoci?
    Děkuji Hana Z.

    • 16. 10. 2012 9:18

      VH

      Re: § 52c nadbytečnost a nemoc
      Pokud neprohlásí, že na prodloužení pracovního poměru netrvá, bude se prodlužovat. Bude-li nemoc trvat ještě 31.12.2012, pracovní poměr se po skončení nemoci prodlouží o 61 kal. dnů, v této době bude náležet náhrada ve výši průměru (pracovní místo musí být nejpozději dnem 1. ledna 2013 zrušenp, takže nemůžete přidělovat práci.) Odstupné se vyplatí až při skončení PP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).