Hlavní navigace

Zdanění prodané nemovitosti?

  • (neregistrovaný) 195.22.36.---

    17. 10. 2012 14:25

    Nemovitost koupena v roce 2008, prodána letos, bude rozdíl mezi prodejní cenou a nákupní cenou (150 tisíc) figurovat v DP fyzické osoby nepodnikatele? Paní je na RD.

    Načítá se rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou do sumy 68 000 Kč (dle § 35ba/1a)? Může si ji manžel uplatnit ve svém DP jako slevu na manželku?

    • 18. 10. 2012 8:52

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: Zdanění prodané nemovitosti?
      >Nemovitost koupena v roce 2008, prodána letos, bude
      >rozdíl mezi prodejní cenou a nákupní cenou (150 tisíc)
      >figurovat v DP fyzické osoby nepodnikatele? Paní je na
      >RD.

      Ano.
      >
      >Načítá se rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou do sumy
      >68 000 Kč (dle § 35ba/1a)? Může si ji manžel uplatnit
      >ve svém DP jako slevu na manželku?

      Počítá se vlastní PŘÍJEM manželky, tedy celá částka, nikoliv rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou. V uvedeném případě je jedno, s jakou částkou počítáte, manžel si nemůže uplatnit slevu na vyživovanou manželku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).