Hlavní navigace

Leasingová smlouva na 55 měsíců

  • (neregistrovaný) 31.7.241.---

    17. 10. 2012 16:04

    Dobrý den,

    mám před sebou novou leasingovou smlouvu. Je mi jasné, že DPH uplatŇuji dle splátek až v měsíci zaplacení. Ale nevím jak správně s náklady.

    LS na 55 měsíců
    splátky pouze na 50 měsíců

    do nákladů by měla jít měsíčně celková částka LS / 60 měsíců?

    Nejsem si jista, zda mohu náklady uplatňovat jenom 55 měsíců nebo musím 60?

    děkuji za odpověď

    • 18. 10. 2012 7:33

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: Leasingová smlouva na 55 měsíců
      1) Pokud jde o majetek ve 2. OS, pak doba nájmu musí být nejméně 54 měsíců (§ 24 odst. 4 bod a) ZDP - ...dobu nájmu lze zkrátit až o 6 měsíců...)
      2) časově rozlišit náklad na 55 měsíců
      3) DPH - záleží na smlouvě.
      Pokud máte POVINNOST předmět nájmu po jeho ukončení odkoupit, pak si DPH nárokujete v plné výši při zahájení nájmu dle DD vystaveného leas. společností.
      Pokud MŮŽETE předmět nájmu odkoupit po jeho ukončení, pak si DPH nárokujete dle spl. kalendáře, který obsahuje náležitosti DD.

    • 18. 10. 2012 11:22

      mt (neregistrovaný) 31.7.241.---

      Re: Děkuji
      >>Dobrý den,
      >>
      >>mám před sebou novou leasingovou smlouvu. Je mi
      >>jasné,
      >>že DPH uplatŇuji dle splátek až v měsíci zaplacení.
      >>Ale nevím jak správně s náklady.
      >>
      >>LS na 55 měsíců
      >>splátky pouze na 50 měsíců
      >>
      >>do nákladů by měla jít měsíčně celková částka LS / 60
      >>měsíců?
      >>
      >>Nejsem si jista, zda mohu náklady uplatňovat jenom 55
      >>měsíců nebo musím 60?
      >>
      >>děkuji za odpověď
      >1) Pokud jde o majetek ve 2. OS, pak doba nájmu musí
      >být nejméně 54 měsíců (§ 24 odst. 4 bod a) ZDP -
      >...dobu nájmu lze zkrátit až o 6 měsíců...)
      >2) časově rozlišit náklad na 55 měsíců
      >3) DPH - záleží na smlouvě.
      >Pokud máte POVINNOST předmět nájmu po jeho ukončení
      >odkoupit, pak si DPH nárokujete v plné výši při zahájení
      >nájmu dle DD vystaveného leas. společností.
      >Pokud MŮŽETE předmět nájmu odkoupit po jeho ukončení,
      >pak si DPH nárokujete dle spl. kalendáře, který
      >obsahuje náležitosti DD.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).