Hlavní navigace

DPH - tlumočení - Prosím moc Jana N

  • (neregistrovaný) 90.176.29.---

    18. 10. 2012 8:25

    U tlumočníků a překladatelů, kteří vystavují doklad za tlumočení zde v republice (plátci DPH) – tedy klientům ze zahraničí, mimoevropského původu, - se zde nepočítá DPH a ani nikam nehlásí? Nebo se podává Souhrnné hlášení? Musí být cizinec také plátcem, aby se DPH nemuselo počítat? Moc díky!

    • 18. 10. 2012 9:06

      alli (neregistrovaný) 88.81.71.---

      Re: DPH - tlumočení - Prosím moc Jana N
      Pokud fakturují plátcům z EU n. ze 3. země, jde o poskytnutí služby dle §9 odst. 1 ZDPH. Uvedete do ř. 21 (EU) n. ř. 26 (3.země) a u plátců z EU do SH s kódem 3. Pokud jde o osobu z EU, která je podnikatel a neplátce, měl by se ke dni poskytnutí služby zaregistrovat ve své zemi k DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).