Hlavní navigace

Porušení dočasné pracovní neschopnosti

  • (neregistrovaný) 31.7.241.---

    18. 10. 2012 11:33

    Dobrý den,

    máme zaměstnance, který je od 1.10.2012 na neschopence, nemá povolené vycházky. Minulý týden a tento týden jsme u něj provedli dvě kontroly, kolem 13 hodiny a ani v jednom případě nebyl doma.

    Do schránky jsme vložili informaci o tom, že jsme byli na kontrole. Žádné vyjádření jsme od něj do 24 hodin neobdrželi.

    Co máme dělat teď? Oznámení doktorovi a i na sociálku, nebo na OSSz až po 21 dnech?

    O kolik mohu zaměstnanci skrátit náhrady za pracovní neschopnost? Mohu je skrátit o 100%?

    A ještě mě zajímá, zda s ním mohu rozvázat pracovní poměr.

    Zaměstnanec se nepohodl se šéfovou a ta mu chtěla dát výpověď, tak to vyřešil neschopností. Ale máme informaci, že pracuje na zkoušku jinde. Tak by mě zajímalo, jak bych s ním mohla PP rozvázat pokud je v neschopnosti, kterou ale nedodržuje.

    Děkuji všem za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2012 12:15

      jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Porušení dočasné pracovní neschopnos
      Pokud v době nemoci pracuje někde jinde (máte to podložené), pak můžete zaměstnanci dát výpověď § 52 písm. h) ZP.

    • 18. 10. 2012 14:56

      hani29 (neregistrovaný) 217.112.161.---

      Re: Porušení dočasné pracovní neschopnos
      >>Aby to nebylo tak "sporné", protože vedení se může domluvit /takto jsme byli osočování/, tak je dobré požádat OSSZ o kontrolu, nám vyhověli a samozřejmě pracovník nebyl doma a poslali jej na jinou adresu, kde pracoval - no jo pan zručný................

    • 24. 10. 2012 9:52

      MT (neregistrovaný) 31.7.241.---

      Porušení pracovní neschop.-krácení
      Nevíte ještě někdo, o kolik mu mohu zkrátit ty náhrady v pracovní neschopnosti?

      Děkuji





      >Dobrý den,
      >
      >máme zaměstnance, který je od 1.10.2012 na
      >neschopence, nemá povolené vycházky. Minulý týden a tento týden
      >jsme u něj provedli dvě kontroly, kolem 13 hodiny a ani
      >v jednom případě nebyl doma.
      >
      >Do schránky jsme vložili informaci o tom, že jsme byli
      >na kontrole. Žádné vyjádření jsme od něj do 24 hodin
      >neobdrželi.
      >
      >Co máme dělat teď? Oznámení doktorovi a i na sociálku,
      >nebo na OSSz až po 21 dnech?
      >
      >O kolik mohu zaměstnanci skrátit náhrady za pracovní
      >neschopnost? Mohu je skrátit o 100%?
      >
      >A ještě mě zajímá, zda s ním mohu rozvázat pracovní
      >poměr.
      >
      >Zaměstnanec se nepohodl se šéfovou a ta mu chtěla dát
      >výpověď, tak to vyřešil neschopností. Ale máme
      >informaci, že pracuje na zkoušku jinde. Tak by mě zajímalo,
      >jak bych s ním mohla PP rozvázat pokud je v
      >neschopnosti, kterou ale nedodržuje.
      >
      >Děkuji všem za rady

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).