Hlavní navigace

schodek finanční hotovosti

 • (neregistrovaný) 85.71.110.---

  23. 10. 2012 20:16

  Dobrý den,
  obracím se na Vás s prosbou o radu. Před 2 lety jsem ukončila svůj pracovní poměr u firmy, kde jsem mimo jiné měla na starosti pokladní hotovost. V rámci prac. poměru jsem měla podepsanou hmotnou odpovědnost. Při odchodu ze společnosti jsem pokladnu předala a zaměstnavatel mi potvrdil veškerou výstupní dokumentaci vč. vyrovnání všech závazků.
  Nyní (2 roky po ukončení prac. poměru) mne kontaktovali zástupci mého bývalého zaměstnavatele (účetní) s tím, že během mého působení ve firmě vznikl schodek. Paní účetní po mne vyžaduje vysvětlení a doložení dokladů pro objasnění schodku (jedná se o cca 14tis.). Žádné doklady k dispozici samozřejmě nemám a při mém předání veškeré agendy, žádný schodek schledán nebyl.
  Chci se Vás tedy zeptat, zda i po 2 letech, nesu zodpovědnost vůči bývalému zaměstnavateli za zjištěný schodek?
  Z komunikace s paní účetní, jsem však nabyla dojmu, že zaměstnavatel tuto částku zřejmě požaduje po ní. Nicméně ona tuto skutečnost nehodlá akceptovat a vyhrožuje podáním trestního oznámení na mojí osobu. Můj druhý dotaz zní, zda je možné, aby na mě účetní podala v takovéhle situaci trestní oznámení?
  Předem děkuji za brzkou odpověď.
  S přáním pěkného dne
  Monika

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).