Hlavní navigace

Název firmy-FO

  • (neregistrovaný) 89.177.52.---

    25. 10. 2012 9:52

    Podnikám jako OSVČ pod svým jménem, ale chtěla bych rozšířit své podnikání o jinou oblast, a z toho důvodu by se mi hodilo přidávat ke jménu ještě jednoduchý název firmy.

    Musí se toto hlásit na ŽÚ, FÚ apod.?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2012 12:25

      pája

      Re: název firmy-FO
      >Podnikám jako OSVČ pod svým jménem, ale chtěla bych
      >rozšířit své podnikání o jinou oblast, a z toho důvodu
      >by se mi hodilo přidávat ke jménu ještě jednoduchý
      >název firmy.

      řeší § 8 a 9 obch.zák.
      >
      >Musí se toto hlásit na ŽÚ, FÚ apod.?

    • 25. 10. 2012 12:43

      smol (neregistrovaný) 89.177.52.---

      Re: název firmy-FO
      Děkuji, přečetla jsem si to. A zřejmě to musím i nahlásit?

    • 25. 10. 2012 13:04

      pája

      Re: název firmy-FO
      podle mého názoru a zkušenosti ANO, protože ten dodatek by měl být zapsán v ŽR, aby při uzavírání jakýchkoliv smluv i na dalších dokumentech podnikatele bylo přesně uvedeno to, co je v ŽR. V praxi na to mnozí kašlou, udělají si dodatek, který používají,aniž by byl zapsán v ŽR, ale pokud konzultuji nějaké takové smlouvy nebo dokumenty, tak jim to neschválím a realizaci nedoporučím. Nějaké řeči o tom, že stačí, když je správné IČ, což se tady taky občas objeví, je blbost.Platí to, co je zapsáno v OR, ŽR nebo jiném registru.

    • 25. 10. 2012 13:08

      smol (neregistrovaný) 89.177.52.---

      Re: název firmy-FO
      Díky, nechám si to zapsat. Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).