Hlavní navigace

Práva majitele bytu v bytovém domě

• (neregistrovaný) 176.74.128.---

26. 10. 2012 0:06

Dobrý den,

jsem první rok OV přízemního bytu. Zatím v něm nebylo provedené žádné zateplení, ale je v plánu příští rok.

Mám problém s tím, že bydlím hned nad sklepy a bohužel jde od podlah velká zima. Ve společných prostorech/chodbě pod naším bytem neustále někdo otevírá okna i dveře.

Vyvěsil jsem proto na nástěnku slušnou, písemnou žádost o to aby se dlouhodobě nenechávala okna otevřená a dveře aby se zavírala. Bohužel každý den byla žádost z nástěnky stržená a okna i dveře dokořán a tak dále už asi celý měsíc...

Pochopím, že pokud jde o vyvětrání není problém, ale ty okna otevírá někdo spíše zlomyslně. Navíc jsou to stará kovová okna, které i když jsou zavřená, moc toho tepla neudrží, ale i tak...

Chci se zeptat jaké mám já právo např. dát na ty okna vysací zámek po zimní období abych zabránil tomuto sousedskému haštěření. Nerad bych se dostal do problémů. Nebo jestli existuje předpis který by nařizoval tyto společné prostory v zimním období zabezpečovat proti umyslnému vymrznutí ?

Moc děkuji za radu či pomoc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).