Hlavní navigace

docházka ještě jednou, prosím o kontrolu

• (neregistrovaný) 85.132.137.---

26. 10. 2012 7:28

Dobrý den, obracím se na vás s žádostí o upřesnění informací k evidenci docházky. Pročetla jsem si jak § 96 zákoníku práce, tak dotazy, co už tady v diskuzi padly, ale pořád v tom mám maglajz :(

V naší organizaci máme pružnou pracovní dobu. Systém docházky máme elektronický, cvikáme, jakmile dojdeme do práce. Docházka se načítá po 5 minutách (např. když do práce přijdu v 07,01 hod. tak systém počítá začátek PD od 07,05 hod.; z práce odcházím v 17,22 – tj. ukončení PD v 17,20 hod.). Vím, že už tu mockrát padlo, že cvikačka nenahrazuje evidenci PD, ale jsme administrativní pracovníci a od cvikačky to máme všichni do 1 minuty (to je možná i moc) na pracoviště :)

Můj dotaz zní: je takováto evidence pracovní doby dostačující?
    Druhý dotaz: musí se tato docházka tisknout na konci každého měsíce u jednotlivých pracovníků? Př. 60 zaměstnanců = 60 listů.

V současné době vedeme pouze elektronicky a na konci měsíce vyjedeme saldo docházky (tj. fond - odpracováno – lékař – dovolená -…. Prostě vše, co bylo do docházky zaneseno). Není to po jednotlivých dnech, ale sumárně. Prošlo by toto případnou kontrolou? Celkový přehled by šel kdykoliv dohledat a případně i vytisknout zpětně.

Moc děkuji za reakce, budu ráda za jakýkoliv názor či vlastní praxi….

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).