Hlavní navigace

občanské sdružení

  • (neregistrovaný) 90.180.219.---

    29. 10. 2012 8:58

    Máme občanské sdružení a vedeme jednoduché účetnictví. Platí tato možnost vedení JÚ stále i v roce 2012?

    • 29. 10. 2012 9:06

      Eva Bastiová (neregistrovaný) 46.13.234.---

      Re: občanské sdružení
      Občanské sdružení, jako právnická osoba, je obecně povinno vést účetnictví, a to ode dne svého vzniku až do dne svého zániku - viz § 1 odst. 2 písm. a) a § 4 odst. 1 zákona o účetnictví. Ustanovení § 38a zákona o účetnictví umožňuje, aby občanské sdružení vedlo tzv. jednoduché účetnictví podle předpisů platných do konce roku 2003, pokud jeho celkové příjmy za poslední uzavřené účetní období nepřesáhnou 3 mil. Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).