Hlavní navigace

Jak argumentovat?

  • (neregistrovaný)

    30. 10. 2012 17:21

    Dneska jsem se opět naštvala na šéfa... zaměstnanec donesl potvrzení, že se účastní pohřbu své babičku. Tento ten dostane zaplaceno jako pracovní volno s náhradou mzdy... šéf zuří nechápe, proč by měl zaplatit za nějakou účast na pohřbu co je mu do nějakého pohřbu, trvá na dovolenou... já ale mám v ruce potvrzení od pohř.služby a musím to respektovat...proč se tento den vůbec platí? Co mám argumentovat... šéfovi, dokonce prohlásil a´t mu to zaplatí stát!!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 10. 2012 17:23

      atreus

      Re: jak argumentovat?
      Ukázat šéfovi vládní nařízení k zákoníku práce, kde to je "černé na bílém".

      Proč se ten den platí? Protože to tak stanoví ono vládní nařízení.

    • 30. 10. 2012 17:39

      markov (neregistrovaný)

      Re: jak argumentovat?
      Co máte argumentovat??? A co argumentujete když jde zaměstnanec k lékaři? Je to ve stejném předpise.
      NV č. 590/2006 Sb., kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci - příloha k nařízení
      7. Úmrtí
      Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na
      a) 2 dny při úmrtí manžela, druha nebo dítěte a na další den k účasti na pohřbu těchto osob,
      b) 1 den k účasti na pohřbu rodiče a sourozence zaměstnance, rodiče a sourozence jeho manžela, jakož i manžela dítěte nebo manžela sourozence zaměstnance a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob,
      c) nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 den, k účasti na pohřbu prarodiče nebo vnuka zaměstnance nebo prarodiče jeho manžela nebo jiné osoby, která sice nepatří k uvedeným fyzickým osobám, ale žila se zaměstnancem v době úmrtí v domácnosti, a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob.

    • 30. 10. 2012 17:44

      Luckaw (neregistrovaný)

      Re: jak argumentovat?
      Ale já vím, že je to v zákoně mám to nastudované, tady jde spíš o rozbor toho, proč je to placeno... co s toho zaměstnavatel má, když to musí zaplatit...prostě typický pohled zaměstnavatele.... co je mi do toho...

    • 30. 10. 2012 18:02

      Nicky (neregistrovaný)

      Re: jak argumentovat?
      >>>Dneska jsem se opět naštvala na šéfa... zaměstnanec
      >>>donesl potvrzení, že se účastní pohřbu své babičku.
      >>>Tento ten dostane zaplaceno jako pracovní volno s
      >>>náhradou
      >>>mzdy... šéf zuří nechápe, proč by měl zaplatit za
      >>>nějakou účast na pohřbu co je mu do nějakého pohřbu,
      >>>trvá
      >>>na dovolenou... já ale mám v ruce potvrzení od
      >>>pohř.služby a musím to respektovat...proč se tento
      >>>den
      >>>vůbec
      >>>platí? Co mám argumentovat... šéfovi, dokonce
      >>>prohlásil a´t mu to zaplatí stát!!!

      >Ale já vím, že je to v zákoně mám to nastudované, tady
      >jde spíš o rozbor toho, proč je to placeno... co s
      >toho zaměstnavatel má, když to musí zaplatit...prostě
      >typický pohled zaměstnavatele.... co je mi do toho...


      nevím proč jste se vy naštvala na šéfa a proč vy mu musíte argumentovat. je to v zákoně, tak ať se ptá zákonodárců, proč to má platit on. Prostě to tak je a vy jako mzdovka s tím nic neuděláte. Nesmíte si všechno tak brát, i když mám podobné šéfy, ale ukážu jim zákon a mám klid. Víc s tím neudělám, ani kdyby se na hlavu postavili.

    • 30. 10. 2012 18:07

      Luckaw (neregistrovaný)

      Re: jak argumentovat?
      Ano, máte pravdu, mně naštvala ta nenažranost, sobeckost a hrabivost mého šéfa, víte ono to není poprvné a ani ne naposledy a člověk musí držet hubu....

    • 30. 10. 2012 18:26

      div (neregistrovaný)

      Re: jak argumentovat?
      No na druhé straně ani se jeho naštvání nedivím. Představte si sebe na jeho místě - opravdu PROČ má zaměstnavatel a nikoliv stát,platit zaměstnanci za dobu, kdy nepracuje ? To je hnedle lékař, nějaká překážka - doprovod dítěte, rodiče, nemoc atd. nejlepší je náhrada mzdy za dovolenou např. u maminek, které se třeba 6 let neukáží v práci, ale klidně jim za tu dobu vznikne nárok i na 10 týdnů dovolené, kterou zaměstnavatel taky platí. Takže jasně, zaměstnavatel musí respektovat nařízení vlády, ale podle mne se rozčiluje oprávněně, nikoliv z důvodu nenažranosti.

    • 30. 10. 2012 18:41

      div (neregistrovaný)

      Re: jak argumentovat?
      Nic, já osobně řeknu šéfovi, že v podstatě s ním souhlasím, ale chce-li se navíc vyhnout pokutě od ispektorátu práce, nezbyde mu, než uvedené nařízení vlády respektovat. On se uklidní a zaměstnanec to má zaplacené a já klid. Jo, člověk aby v práci byl hlavně diplomat, i když za to není placen. S nadřízenými se nemá cenu hádat, ale upozornit spíše na hrozící ještě větší průšvih a pak mu zaplacení jednoho dne připadá jako celkem neškodná věc.

    • 31. 10. 2012 11:47

      Kara (neregistrovaný)

      Re: jak argumentovat?
      Souhlasím s "div". Jen připomínka k té babičce - na pohřeb babičky není celý den, ale doba nezbytně nutná. Takže záleží na čase pohřbu, jak je to daleko a tak.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).