Hlavní navigace

Kauce

  • (neregistrovaný) 212.96.176.---

    31. 10. 2012 10:03

    Dobrý den, naše stavební firma (s.r.o.) zaplatila 200 tis. jako nevratnou kauci na nákup pozemku. V případě pokud pozemek nedostaneme, ale dostane jej jiná firma bude tato nevratná kauce nedaňovým nákladem? Případně poprosím o § v zákonech. Děkuji

    • 31. 10. 2012 15:01

      rr (neregistrovaný) 83.208.225.---

      Re: Kauce
      § 24 ZDP:
      (1) Výdaje (náklady) vynaložené na dosažení, zajištění a udržení zdanitelných příjmů ......


      -bylo tímto výdajem DOSAŽENO příjmu - NE
      -byl tímto výdajem ZAJIŠTĚN stávající příjem - NE
      -slouží tento výdaj k UDRŽENÍ příjmů - NE

      Propadlé kauce či jiné jistiny dáváme (alespoň u našich společností) vždy nedaňově.
      I když paradoxně pro příjemce propadlé kauce se jedná o zdanitelný příjem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).