Hlavní navigace

prodej "podniku"fyzické osoby - s.r.očku

  • (neregistrovaný) 88.146.213.---

    31. 10. 2012 10:25

    Prosím o radu zkušenější, chystáme prodej "podniku"fyzické osoby nově založenému s.r.o. Při ocenění majetku musí byt ocenění soudním znalcem protože se jedná o blízké osoby. Při následném prodeji nám vznikne rozdíl- záporný goodwill. Tento budeme odepisovat do výnosů po dobu 5let. To bude pouze účetně, daŇově ne - myslím si to správně /odkaz na par. 24/2/v ???? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 10. 2012 11:21

      a. (neregistrovaný) 88.146.213.---

      Re: prodej "podniku"fyzické osoby - s.r.
      Načetla jsem to blbě... goodwill nelze daňově odepsat od r.2004 protože dle ZDP není majetkem.Ale do základu daně se promítne kladný nebo záporný dle §23/15. Ozve se prosím někdo se zkušenostmi?Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).