Hlavní navigace

Porušování povinnosti

  • (neregistrovaný) 88.100.249.---

    1. 11. 2012 8:31

    Dobrý den,
    mám dotaz ohledně Upozornění na možnost výpovědi pro soustavné závažné porušování povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci dle ustanovení § 52 písm. g) zákona č.262/2006 Sb., zákoník práce.
    Při stažení tachografu bylo zjištěno, že řidič jel s kamionem bez karty.Jel bez karty 21 minut.Je možné tomuto řidiči dát toto upozornění, když má jetí bez karty zatím 1x? Jde mi o to, že když přijde do firmy kontrola a zjistí, že auto jelo baz karty, tak s tím bude mít problémy firma a firma chce být tímto "chráněna". protože řidiče když zastaví někde na silnici a zjistí se to, tak řidič řekne, že tím nejel a hotovo a firma na to chce mít něco, čím by dokázala,že to auto řídil opravdu ten řidič.Na autech se totiž řidiči nestřídají, každý má své auto.
    A ještě se chci zeptat, pokud bych mohla řidiči napsat toto upozornění, už by to bylo jeho druhé upozornění, první má za nedodržování aetru. Kdyby měl ještě další porušení, tzn. třetí, tak by mohl dostat výpověď dle § 52 písm. g)? Šéf by ho chtěl ale potom okamžitě propustit, ale já si myslím, že by to v tomto případě nešlo a musel by dostat výpověď nebo se mýlím a šlo by s ním okamžitě zrušit pracovní poměr??
    Tohle jsem ještě neřešila a prosím o radu zkušenější, předem všem děkuji.

    • 1. 11. 2012 11:40

      OMINA (neregistrovaný) 217.112.168.---

      Re: Porušování povinnosti
      >Dobrý den,
      >mám dotaz ohledně Upozornění na možnost výpovědi pro
      >soustavné závažné porušování povinnosti vyplývající z
      >právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci
      >dle ustanovení § 52 písm. g) zákona č.262/2006 Sb.,
      >zákoník práce.
      >Při stažení tachografu bylo zjištěno, že řidič jel s
      >kamionem bez karty.Jel bez karty 21 minut.Je možné
      >tomuto řidiči dát toto upozornění, když má jetí bez karty
      >zatím 1x? Jde mi o to, že když přijde do firmy
      >kontrola a zjistí, že auto jelo baz karty, tak s tím bude mít
      >problémy firma a firma chce být tímto "chráněna".
      >protože řidiče když zastaví někde na silnici a zjistí se
      >to, tak řidič řekne, že tím nejel a hotovo a firma na
      >to chce mít něco, čím by dokázala,že to auto řídil
      >opravdu ten řidič.Na autech se totiž řidiči nestřídají,
      >každý má své auto.
      >A ještě se chci zeptat, pokud bych mohla řidiči napsat
      >toto upozornění, už by to bylo jeho druhé upozornění,



      Nevím jak máte nastaveny vnitřní směrnice, my máme dáno, že ta napomenutí musí být 2 do 3 měsíců, aby se dal zaměstnanec propustit.
      jinak dle ZP § 52 odst g
      >první má za nedodržování aetru. Kdyby měl ještě další
      >porušení, tzn. třetí, tak by mohl dostat výpověď dle §
      >52 písm. g)? Šéf by ho chtěl ale potom okamžitě
      >propustit, ale já si myslím, že by to v tomto případě nešlo
      >a musel by dostat výpověď nebo se mýlím a šlo by s ním
      >okamžitě zrušit pracovní poměr??
      >Tohle jsem ještě neřešila a prosím o radu zkušenější,
      >předem všem děkuji.

    • 1. 11. 2012 11:43

      aaa (neregistrovaný) 88.100.249.---

      Re: Porušování povinnosti
      My na to vnitřní směrnici nemáme, jedná se o fyzickou osobu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).