Hlavní navigace

Víno

  • (neregistrovaný) 212.24.137.---

    1. 11. 2012 10:44

    Prosím o radu. Jsem plátce DPH, vedu DE a jsem FO.
    Mohu na vánoce nakoupit víno a dát ho jako dárek zákazníkům, kteří nakoupí zboží nad určitý limit?
    A musím nějak evidovat, komu jsem ho dal?
    Jde toto dát do nákladů včetně odečtu DPH,

    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 11. 2012 12:30

      janak (neregistrovaný) 77.242.90.---

      Re: víno
      Jako tiché víno do 500,-- Kč/ks bez DPH, odpočítat na vstupu DPH, naskladnit,dala bych tam visačku s logem firmy, vyskladnit a doložit seznamem obchodních partnerů. Vyfotit jeden kus jako ukázku pro FÚ.

    • 1. 11. 2012 14:02

      KláraZ. (neregistrovaný) 195.250.140.---

      Re: víno
      Podle znění § 25 odst. 1 písm. t) ZDP musí reklamní a propagační předmět splňovat tyto náležitosti:
      • předmět je opatřen obchodní firmou nebo ochrannou známkou poskytovatele předmětu,
      • nebo je předmět opatřen názvem propagovaného zboží nebo služby,
      • hodnota předmětu bez DPH nepřesahuje 500 Kč,
      • předmět není s výjimkou tichého vína předmětem spotřební daně (tichým vínem se rozumí víno, které není vínem šumivým).

      My tyto dárky vůbec nenaskladňujeme, dáváme rovnou do spotřeby. Ale to se jedná o počet max. 100-150 ks

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).