Hlavní navigace

Úroky z půjčky – krácení nároku na odpoč

  • (neregistrovaný) 194.228.232.---

    1. 11. 2012 14:07

    Naší dceřiné společnosti jsme poskytli půjčku, která je na základě stávající smlouvy bezúročná. Nyní se ale uvažuje o tom, že by došlo ke změně na půjčku úročenou (se splatnosti cca 10 let). V případě, že by k tomu došlo, týkal by se nás § 76 zákona o DPH?
    To znamená krácení nároku na odpočet daně, protože to může být kvalifikováno jako finanční činnost podle § 54 c zákona o DPH?
    Nebo by se nás krácení odpočtu daně netýkalo podle § 76 odst. 4, písm b , podle kterého se u nás jedná pouze o doplňkovou činnost?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).