Hlavní navigace

Exekuce - pro M.

• (neregistrovaný) 85.71.77.---

2. 11. 2012 15:43

Tak již jsem se tím prokousala, tedy pro zajímavost vypíši.:)
    Dále budu pokračovat ve srážení té první nepřednostní exekuce, v příkladu uvedeno z 4/2012-tel. poplatky (1/3 ČM - nepřerušuje se).
    Zároveň ale budu srážet i přednostní pohledávku a to druhou třetinou ze mzdy - z příkladu tedy první doručenou přednostní pohledávku (OZP z 9/2012). Finančnímu úřadu, který je také přednostní pohledávkou, ale přišel druhý v pořadí zašlu oznámení o pořadí.Zaměstnanci tedy bude náležet pouze ta třetí třetina ze mzdy. Vzhledem k tomu, že výše mzdy i po potřebných výpočtech není pod nezabavitelnou částku, dále jsem se tím nezabývala.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 2. 11. 2012 15:48

M. (neregistrovaný) 46.13.26.---

Re: Exekuce - pro M.
      To jsem ráda, že to takto lze, 1 1/3 je určená pro přednostní pohl., 2 1/3 pro nepřednostní, logicky tedy by ten Váš postup byl správný, ostatní v pořadí musí počkat, došly postupně za sebou.
      Díky, zase jsem připravenější.

• 2. 11. 2012 16:01

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Re: Exekuce - pro M.
      Možná to chápete správně, ale tak úplně správně to nepíšete.
      Pro nepřednostní je vždy určena jen 1. třetina (plus případně částka zabavitelná bez omezení). Pro přednostní jsou určené 2 třetiny (plus případná částka). A záleží na pořadí. Když přijde dříve nepřednostní a po ní přednostní, pak je nejprve pro nepřednostní srážena 1. třetina plus částka bez omezení. Jakmile přijde přednostní, je pro ni určena 2. třetina plus částka bez omezení.
      Kdyby přišla dříve přednostní a po ní nepřednostní, srážely by se pro přednostní obě třetiny plus částka bez omezení.
      Jak budete postupovat ve Vašem konkrétním případě píšu dole.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).