Hlavní navigace

Prodej pozemku - 1 rok vlastnění

  • (neregistrovaný) 79.110.37.---

    3. 11. 2012 9:21

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pořád se nemůžu dočíst správné odpovědi. Pokud v roce 2011 třeba např. já dostanu darem pozemek (pozemky vlastnila dlouhá léta babička a před smrtí nám je darovala) já je teď prodám, což by bylo do 1 roka. Chci se zeptat ohledně osvobození, domnívala jsem se, že pozemek je osvobozen po 5 letém vlastnění, ale v diskuzi jsem se dočetla v jednom příspěvku, že taky záleží na přímé linii, je to tak? Tzn. že kdyby mi pozemek daroval otec ten je v přímé linii tak je příjem z prodeje osvobozen, protože nám to dá dohromady 5 let??? Je to správně? Pokud ano platí to i babička, vnučka? Je to pro mě trochu zmatené :-(

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 3. 11. 2012 17:04

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: Prodej pozemku - 1 rok vlastnění
      §4 odst. 1 písm b) ZDPZ:
      příjmy z prodeje nemovitostí, bytů nebo nebytových prostor neuvedených pod písmenem a), přesáhne-li doba mezi nabytím a prodejem dobu pěti let. V případě, že jde o prodej nemovitostí, bytů nebo nebytových prostor nabytých děděním od zůstavitele, který byl příbuzným v řadě přímé nebo manželem (manželkou), zkracuje se doba pěti let o dobu, po kterou byla nemovitost prokazatelně ve vlastnictví zůstavitele nebo zůstavitelů, pokud nemovitost byla nabývána postupným děděním v řadě přímé nebo manželem (manželkou).

    • 5. 11. 2012 8:22

      D.V. (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Prodej pozemku - 1 rok vlastnění
      Jedná-li se o darovanou nemovitost, je úplně jedno, jak dlouho vlastnil předchozí majitel a je jedno v jakém jste příbuzenském vztahu - v potaz se bere pouze vaše vlastnictví. To, o čem píšete vy je pouze v případě dědictví...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).