Hlavní navigace

1% ze vstupní ceny auta

  • (neregistrovaný) 194.212.22.---

    4. 11. 2012 10:50

    Dobrý den, s.r.o.zakoupila od autobazaru ojetý osobní automobil. Prodejní cena ve smlouvě je stanovena ve výši 202.000,00 Kč. Jedná se o auto z roku 2008 -první majitel. Cena je konečná - dph zde není uvedeno.
    Toto auto zaměstnanec používá i pro soukromé účely - přidanuji 1% z pořizovací ceny.
    Zařadila jsem do majetku firmy v ceně
    cena auta - 202.000,00
    přepis v TP - 800,00
    technická kontrola 250,00
    pořizovací cena automobilu pro odpisy - 203.050,00 Kč.
    1% z pořizovací ceny pro přidanění je tedy 2031,00 Kč ?
    Četla jsem v §6 odst.6, že 1% se bere ze vstupní ceny včetně DPH, pokud dph není vyčíslené, pro tento účel se dopočte - tak tady jsem znejistěla.
    Máme i ostatní auta, tam vždy byla faktura i s dph - jednalo se o nové auta.
    Mám tedy správně 1% z PC ve výši 2031,00 Kč? Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).