Hlavní navigace

OT - Práva zaměstnavatele

  • (neregistrovaný)

    4. 11. 2012 13:21

    Dobrý den,

    snažila jsem se vyhledávat v obsahu zákoníku práce, leč je velmi obsáhlý, a mou konkrétní otázku zkrátka nezodpověděl.

    Mám v práci určitý problém. Bude to znít možná hloupě, sama dost dobře nechápu jak se něco takového může ve 21. století dít, no přesto.

    Můj přímý nadřízený, i vedení, nám v práci zakazuje mluvit, i se otáčet na židli. Ano, čtete dobře. Na mé otázky jak nám může něco takového zakázat, je mi dána odpověď buď "Nediskutujte o tom se mnou.", popř. "V práci jste od práce, ne od povídání.". Osobně mi to přijde opravdu šílené, jelikož se i na práci potřebuji domluvit s kolegy. Jistě, pracuji ve fabrice, ale i tam se potřebuji zeptat na informace potřebné k práci.
    Minulý pátek jsem si dovolila několikrát na židli otočit a promluvit, bylo mi velmi zvýšeným hlasem řečeno, že mi budou strženy peníze z výplaty, a mohu se těšit na další postihy. Zajímá mne, zda má zaměstnavatel vůbec na něco takového právo.

    Děkuji.

    PS: Nepracuji s nebezpečnými látkami, kde by hrozilo např. vdechnutí, popř. jiné nebezpečí.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 11. 2012 13:53

      anonymous

      Re: OT - Práva zaměstnavatele
      Nejprve Vám odpovím jako laik, ale se životními zkušenostmi: jedná se o bossing a pokud jste sama, kdo se tomu chce postavit a nejste dostatečně silná a odolná, tak moc šancí v praxi nemáte. Navíc, pokud to není chování jenom nejbližšího nadřízeného, ale celého vedení.

      A za druhé si můžete přečíst tento článek:
      http://www.epravo.cz/top/clanky/mobbing-a-bossing-cili-sikana-na-pracovisti-lze-se-proti-nim-branit-72092.html

    • 4. 11. 2012 16:49

      Janča58 (neregistrovaný)

      Re: OT - Práva zaměstnavatele
      Šijeme sedačky, takže žádné mluvení, žádné rádio a když potřebujeme jít 2x za směnu na záchod, tak šéfová chce potvrzení od lékaře, že musíme chodit na záchod vícekrát než jednou....každý se bojí ozvat, protože práce je málo a radši šikana než žádné peníze..........
      když vidíme ty ženské na úřadech jak jsou spokojené...a to si ještě ztěžují

    • 4. 11. 2012 19:01

      Giruska (neregistrovaný)

      Re: OT - Práva zaměstnavatele
      Jop, vidím to stejně. Navrhuji také se podívat na link od anonyma (díky ti).

      http://www.epravo.cz/top/clanky/mobbing-a-bossing-cili-sikana-na-pracovisti-lze-se-proti-nim-branit-72092.html

      Plus mne ještě napadl inspektorát práce. Hodně štěstí nám oběma. :-)

    • 5. 11. 2012 15:25

      MJ (neregistrovaný)

      Re: OT - Práva zaměstnavatele
      Dobrý den,

      asi bych doporučila, pokud budete potřebovat něco probrat s kolegou, zajít za nadřízeným, vylíčit mu skutečnosti a buď to s Vámi vyřeší on, nebo ať to přetlumočí kolegovi a následně Vám sdělí kolegovo vyjádření. Ono by to možná nadřízeného za chvíli přestalo bavit dělat Vám tlumočníka.

      Přeji Vám hodně zdaru v tomto nerovném souboji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).