Hlavní navigace

Zákonné pojištění - DPP vysvětlení

  • (neregistrovaný)

    5. 11. 2012 15:45

    dobrý den, mám hrozný zmatek se zákonným pojištěním odpovědnosti. Může mi někdo vysvětlit:

    1. firma zaměstnává na DPP, dosud se nepřihlásila, chtěla by to napravit a přihlásit se na Koop. Musí úplně od začátku zpětně kdy začala zaměstnávat lidi, nebo např. od 1.1.2012 (smlouvy jsou vždy na rok od 1.1.). Zkoumá nějak pojišťovna zda daný zaměstnavatel náhodou nezaměstnával někoho před registrací?

    2. firma je registrovaná - platila dříve za zaměstnance, pak neplatila protože nevěděla že se platí i za dohody. Nyní by to chtěla napravit, má doplatit všechno zpětně nebo jen aktuálně platné dohody (prac. poměr nemá). Zase bude nějak pojišťovna zkoumat kolik měla firma zaměstnanců od doby registrace a za kolik bylo placeno, i když ty prac. poměry - dohody byly již ukončeny?

    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 11. 2012 16:28

      monskas (neregistrovaný)

      Re: zákonné pojištění - DPP vysvětlení
      >dobrý den, mám hrozný zmatek se zákonným pojištěním
      >odpovědnosti. Může mi někdo vysvětlit:
      >
      >1. firma zaměstnává na DPP, dosud se nepřihlásila,
      >chtěla by to napravit a přihlásit se na Koop. Musí úplně
      >od začátku zpětně kdy začala zaměstnávat lidi, nebo
      >např. od 1.1.2012 (smlouvy jsou vždy na rok od 1.1.).
      >Zkoumá nějak pojišťovna zda daný zaměstnavatel náhodou
      >nezaměstnával někoho před registrací?
      >
      >2. firma je registrovaná - platila dříve za
      >zaměstnance, pak neplatila protože nevěděla že se platí i za
      >dohody. Nyní by to chtěla napravit, má doplatit všechno
      >zpětně nebo jen aktuálně platné dohody (prac. poměr
      >nemá). Zase bude nějak pojišťovna zkoumat kolik měla
      >firma zaměstnanců od doby registrace a za kolik bylo
      >placeno, i když ty prac. poměry - dohody byly již
      >ukončeny?

      Já si myslím, že když nevznikne vyměřovací základ na sociální pojištění, není z čeho počítat zákonné pojištění zam.
      Přikládám článek z Kooperativy o výpočtu pojištění

      Základem pro výpočet pojistného je potom souhrn vyměřovacích základů za uplynulé kalendářní čtvrtletí všech zaměstnanců, které zaměstnavatel v tomto období zaměstnával. Vyměřovací základ se stanovuje shodně s postupem pro určení vyměřovacího základu pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti dle § 5 zákona č. 589/1992 Sb. Ustanovení § 15a tohoto zákona, stanovující omezení v podobě maximálního vyměřovacího základu pro výpočet pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti se pro výpočet pojistného na zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele nevztahuje.
      >děkuji

    • 5. 11. 2012 16:29

      monskas (neregistrovaný)

      Re: zákonné pojištění - DPP vysvětlení
      Snad se někdo přidá, jak to tedy s DPP je....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).