Hlavní navigace

Čestné prohlašení-mrkněte prosím mzdové

 • (neregistrovaný) 85.70.146.---

  6. 11. 2012 14:46

  Dobrý den, prosím poraďte. Přijímáme od 1.11.novou zaměstnankyni, která byla do konce března zaměstnaná, mám potvrzení o zaměstnání. Od 1.4.-31.10. nebyla nikde evidovaná, sama si platila ZP. Má mi napsat čestné prohlášení, že neměla zdanitelný příjem a nejsou proti ní vedeny exekuce? Ještě něco? Díky

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 6. 11. 2012 15:59

   xJ (neregistrovaný) 213.192.55.---

   Re: Čestné prohlašení-mrkněte prosím mzd
   ano, nechte si od ní písemně potvrdit formou čestného prohlášení, že nemá exekuce

  • 6. 11. 2012 16:01

   jo (neregistrovaný) 194.228.7.---

   Re: Čestné prohlašení-mrkněte prosím mzd
   nechat si to napsat můžete, i když po právní stránce snad čestné prohlášení nemá žádnou dokazovací vážnost, ale také to dělám :-)
   přitom by stačilo, že máte poslední potvrzení o zaměstnání, kde exekuce uvedeny nejsou, OSŘ ukládá z-teli vyžádat si od posledního zaměstnavale potvrzení, zda jsou uvaleny exekuce, potvrzení o zaměstnání posledního z-tele máte, pak byste nemusela mít čestné prohlášení a to , že byla samoplátcem je její věc. Ale chápu vás, člověk se stále "jistí" a má pocit, že čestným prohlášením z-kyně má jakousi jistotu, že udělal vše, co mohl.
   Doporučení pro z-tele - při novém nástupu nahlédnout do insolvenčního rejstříku, tam poznáte, zda je v insolvenci a podle toho byste se měla zachovat.
   Našla jsem odborný článek, ze kterého v souvislosti s judikátem Nejvyššího soudu ČR sp. zn. 21 Cdo 726/2010 vyplývá:

   Kontrola insolvenčního rejstříku
   S ohledem na skutečnost, že většina účinků v rámci insolvenčního řízení je spojena zásadně se zveřejněním v insolvenčním rejstříku, lze jen d o p o r u č i t , aby zaměstnavatelé průběžně kontrolovali, zda-li není vedeno proti jejich zaměstnanci insolvenční řízení a zda zaměstnavateli nevznikla povinnost hradit mzdu v rozsahu náležejícím do majetkové podstaty příslušnému insolvenčnímu správci. V případě, že zaměstnavatel zaměstnanci uhradí celou mzdu, ačkoliv byl povinen její stanovenou část odvést do majetkové podstaty, je zde reálné riziko, že insolvenční správce bude úspěšně vymáhat proti zaměstnavateli část mzdy náležející do majetkové podstaty. Zaměstnavatel bude mít povinnost znovu tuto částku zaplatit, i když peníze vyplatil zaměstnanci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).