Hlavní navigace

Úmrtí zaměstnance-mzda

  • (neregistrovaný) 84.244.65.---

    7. 11. 2012 9:47

    obracím se na Vás s dotazem:
    zemřel zaměstnanec - má zde mzdu - žil ve společné domácnosti s družkou, rozvedený , děti, se kterými nežil, kteří mají svoje rodiny.
    Mzda je menší než udává ZP, ale, bohužel mluví jen o manželce.Jak je to s družkou se kterou byl dlouho a měli společnou domácnost?
    Postupuje se stejně nebo jakým způsobem?
    Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 11. 2012 10:21

      Bera (neregistrovaný) 194.228.216.---

      Re: úmrtí zaměstnance-mzda
      Mzda by se měla deponovat, pokud je vyplácena hotově, dědicové se přihlásí v dědickém řízení. Pokud je na účet, odešle se.

    • 7. 11. 2012 15:03

      pája

      Re: úmrtí zaměstnance-mzda
      § 328 ZP- není-li vyjmenovaných osob, stávají se předmětem dědictví, družka mezi ně nepatří, takže- jak psáno výše.

    • 8. 11. 2012 6:25

      Ira (neregistrovaný) 84.244.65.---

      Re: úmrtí zaměstnance-mzda
      Děkuji moc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).