Hlavní navigace

Fakturované stravné-diety

 • (neregistrovaný) 188.246.98.---

  8. 11. 2012 7:24

  Potřebuji poradit : OSVČ, neplátce DPH, uplatňující výdaje paušálem, fakturuje práci a diety. Diety vyčísluje samostatným řádkem , ale na téže faktuře. Někdy jde o stravné zahraniční, někdy tuzemské (v textu píše diety). Danit jako příjem z podnikání nebo jsou to náhrady, tedy stravné a tudíž nezahrnovat do základu daně??? Nějak jsem se na tom zasekla. Díky za radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 11. 2012 12:17

   rr (neregistrovaný) 83.208.225.---

   Re: Fakturované stravné-diety
   Velmi jednoduše - ve faktuře si uvádí veškeré své výdaje, resp. náklady, spojené s daným poskytnutou službou. To, že si je rozepíše zvlášť, je jeho věc. Důležité je jen to, že celková vyfakturovaná částka je příjmem z jeho podnikání.

   I kdyby tam příště uvedl, že fakturuje např. dopravné na místo provádění služby, případné ubytování v místě služby (pokud je místo příliš vzdálené) a další výdaje spjaté se službou, pořád se jedná o vyúčtování služby směrem k zákazníkovi , a tedy příjem za poskytnutou službu včetně souvislých výdajů, resp. nákladu.

  • 8. 11. 2012 17:44

   v.e.n.d.y.

   Re: Fakturované stravné-diety
   Jen dodávám, že kdyby trochu přemýšlel, nebude diety vykazovat zvláš´t a komplikovat život sobě i Vám. Mohl vyfakturovat konečnou cenu za svou službu (zkalkulovanou podle svých nákladů + nějaký zisk) a nemuseli byste nic řešit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).