Hlavní navigace

kdo je právnická osoba ..?

  • (neregistrovaný) 194.228.7.---

    9. 11. 2012 8:19

    Dobrý den, asi trapný dotaz. Zaměstnavatel - s.r.o. je - alespoň jsem se domnívala právnická osoba ve vztahu k ostatním "firmám" ..? Měla jsem za to, že jako zástupce firmy - PO - jsem povinna exekutorovi sdělit, zda u nás z-ec pracuje, mzdu atd. Na semináři bylo řečeno - pokud jsem si to špatně nevyložila - že nejsem PO a exekutoror nemá páku na toto. Tak jsem tak trochu na rozpacích. Číslo účtu mu sdělí banka, bydliště úřad, zda je byt, dům - katastr. S tím souhlasím, ale domnívám se, že z-tel má také informační povinnosti vůči exekutorovi (§ 34 zák.120/2001 Sb.).
    Co je vlastně z-tel povinen exekutorovi sdělit. Domnívám se, že u nás pracuje, jeho příjem ..?, zda jsou prováděny ex.srážky ze mzdy-sdělím pořadí jeho pohledávky, nesděluji výši srážek, ani komu odesílám, neměla bych sdělit ani číslo účtu z-ce, jelikož se může stát, že ani není jeho (nemám právo to zjišťovat) a exekutor tím pádem může obstavit účet někoho jiného na mou informaci-to mně popravdě ani nedošlo, bylo řečeno na školení a onen "postižený" z-ec mě může žalovat za únik informací. Jsem z toho tak trochu už blázen ... co by měla mzdová všechno obsáhnout, nějak nestíhám :-( Máte prosím k tomu info? Co jsem povinna exekutorovi sdělit. Moc děkuji.
    PS Šla jsem do EŘ 120/2001 Sb. na § 33 a § 34(na který se exekutoři odvolávají) kde v odst. 4 se píše o PO a jedinečném identifikátoru a s odkazem na zákon o platebním styku 284/2009 Sb. § 2 písm h) je jedin.identif. - jak jsem vyrozuměla rodné číslo nebo účet při provádění plat.transakcí.... ?

    • 9. 11. 2012 10:42

      pája

      Re: kdo je právnická osoba ..?
      >Dobrý den, asi trapný dotaz. Zaměstnavatel - s.r.o. je
      >- alespoň jsem se domnívala právnická osoba ve vztahu
      >k ostatním "firmám" ..?

      TO PLATÍ,ANO
      Měla jsem za to, že jako
      >zástupce firmy
      NA ZÁKLADĚ ČEHO ZASTUPUJETE?
      - PO - jsem povinna exekutorovi sdělit, zda
      >u nás z-ec pracuje, mzdu atd. Na semináři bylo řečeno
      >- pokud jsem si to špatně nevyložila - že nejsem PO a
      >exekutoror nemá páku na toto.

      NEKONAL SE SEMiNÁŘ V PLZNI?
      Tak jsem tak trochu na
      >rozpacích. Číslo účtu mu sdělí banka, bydliště úřad,
      >zda je byt, dům - katastr. S tím souhlasím, ale
      >domnívám se, že z-tel má také informační povinnosti vůči
      >exekutorovi (§ 34 zák.120/2001 Sb.).
      >Co je vlastně z-tel povinen exekutorovi sdělit.
      >Domnívám se, že u nás pracuje, jeho příjem ..?, zda jsou
      >prováděny ex.srážky ze mzdy-sdělím pořadí jeho
      >pohledávky, nesděluji výši srážek, ani komu odesílám, neměla
      >bych sdělit ani číslo účtu z-ce, jelikož se může stát, že
      >ani není jeho (nemám právo to zjišťovat) a exekutor
      >tím pádem může obstavit účet někoho jiného na mou
      >informaci-to mně popravdě ani nedošlo, bylo řečeno na
      >školení a onen "postižený" z-ec mě může žalovat za únik
      >informací. Jsem z toho tak trochu už blázen ... co by
      >měla mzdová všechno obsáhnout, nějak nestíhám :-( Máte
      >prosím k tomu info? Co jsem povinna exekutorovi sdělit.
      >Moc děkuji.
      >PS Šla jsem do EŘ 120/2001 Sb. na § 33 a § 34(na který
      >se exekutoři odvolávají) kde v odst. 4 se píše o PO a
      >jedinečném identifikátoru a s odkazem na zákon o
      >platebním styku 284/2009 Sb. § 2 písm h) je jedin.identif.
      >- jak jsem vyrozuměla rodné číslo nebo účet při
      >provádění plat.transakcí.... ?

    • 9. 11. 2012 16:27

      jo (neregistrovaný) 194.228.7.---

      Re: kdo je právnická osoba ..?
      jéé děkuji pájo, že jste se ozval. Beru to tak, že zpracovávám mzdy a komunikuji se soudy, organizacemi, sockou, ZP, tudíž i exekutory s ohledem na náplň pracovní smlouvy ..., tak jsem si "myslela", že "zastupuji" z-tele, který je PO, no ale možná jsem si to vyložila chybně

    • 9. 11. 2012 16:45

      pája

      Re: kdo je právnická osoba ..?
      číslo účtu z-ce, jelikož se může
      >>>stát,
      >>>že
      >>>ani není jeho (nemám právo to zjišťovat) a exekutor
      >>>tím pádem může obstavit účet někoho jiného na mou
      >>>informaci-to mně popravdě ani nedošlo, bylo řečeno na
      >>>školení a onen "postižený" z-ec mě může žalovat za
      >>>únik
      >>>informací.

      jéjku milej, kdo přednášel?
      Jsem z toho tak trochu už blázen ... co
      >>>by
      >>>měla mzdová všechno obsáhnout, nějak nestíhám :-(
      >>>Máte
      >>>prosím k tomu info? Co jsem povinna exekutorovi
      >>>sdělit.
      >>>Moc děkuji.
      >>>PS Šla jsem do EŘ 120/2001 Sb. na § 33 a § 34(na
      >>>který
      >>>se exekutoři odvolávají) kde v odst. 4 se píše o PO
      >>>a
      >>>jedinečném identifikátoru a s odkazem na zákon o
      >>>platebním styku 284/2009 Sb. § 2 písm h) je
      >>>jedin.identif.
      >>>- jak jsem vyrozuměla rodné číslo nebo účet při
      >>>provádění plat.transakcí.... ?
      >jéé děkuji pájo, že jste se ozval. Beru to tak, že
      >zpracovávám mzdy a komunikuji se soudy, organizacemi,
      >sockou, ZP, tudíž i exekutory s ohledem na náplň pracovní
      >smlouvy ..., tak jsem si "myslela", že "zastupuji"
      >z-tele, který je PO, no ale možná jsem si to vyložila
      >chybně
      v podstatě váš zam-tel je tredy PO, rozhoduje a podepisuje stat. orgán nebo zástupce, kterého pověří-zmocní, nebo kterému to vyplývá z jeho zařazení a interní normy, která určuje jeho práva a povinnosti-Org.řád.Jestliže k Vaší osobě nic takového neexistuje, nejste zástupce PO a pouze zpracujete, předložíte, oprávněná osoba schválí, podepíše a pošt. oddělení odešle.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).