Hlavní navigace

Nodevzdané výkazy-kolik pokuta?

  • (neregistrovaný) 178.77.234.---

    12. 11. 2012 22:44

    Dobrý den,prosím o pomoc.Klient si u mě chce nechat udělat "rekonstrukci" účetnictví.Na první pohled jsem zjistila,že poslané výkazi neodpovídají skutečnosti.Když provedu opravu,změni se mi rozvaha,ale HV zůstané stejný.Alespoň doufám.Majitel nechce jít kvůli tomu na kontrolu,tak řekl,že nebude opravené výkazy posílat na FÚ.Jaká pokuta za tento čin hrozí?
    Děkuji předem všem

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 14. 11. 2012 10:29

      anak (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Nodevzdané výkazy-kolik pokuta?
      Pokud někomu někomu chcete udělat "rekonstrukci účetnictví", tak by jste měla znát i zákon o účetnictví.
      Hlavně doporučuji pročíst §17 odst 4
      "pokuty" jsou v §37
      Opravy musíte provést v "aktuálním období", zda podáte dodatečné DPPO je vaše věc, HLAVNĚ nezasahujte do výkazů

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).