Hlavní navigace

Co mít v pracovní smlouvě

• (neregistrovaný) 89.102.220.---

13. 11. 2012 1:17

Pěkný den přeji.

Našla jsem si (snad:) novou práci a tak přemýšlím, co všechno bych (pro moje dobro) měla mít ve smlouvě a co se tam vlastně obvykle píše.

Jasné, že místo výkonu práce (aby mě pak neposlali pracovat někam do tramtárie), náplň práce (je běžné psát jen název pozice, nebo i přímo náplň?).

A co dál? Jak je to třeba se stravenkami? Kde jsou uvedené? Nebo příspěvky na důchodové pojištění? A jiné firemní benefity? Píše se něco z toho do platebního výměru? Mám vůbec nějakou záruku (kromě solidnosti zaměstnavatele:), že tyto všelijaké výhody za pár měsíců nezruší?

Co ještě mít ve smlouvě pro dobro zaměstnance? Co naopak ne?

Děkuji.

(Ty otázky jsou asi trochu blbé, ale v mé bývalé práci jsem měla smlouvu na 1 stranu, kde nebylo uvedeno snad nic kromě zákonných náležitostí a plat byl celý fixní, benefity vůbec žádné.)

• 13. 11. 2012 6:18

jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: Co mít v pracovní smlouvě
      Někdy málo znamená více. To, že dostanete smlouvu na 4 strany neznamená, že je pro vás výhoda.
      Benefity, jako jsou stravenky, penzijní pojištění, životní pojištění, dovolená.....se do smlouvy nepíši, ty bývají zakotveny v kolektivní smlouvě nebo vnitřních předpisech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).