Hlavní navigace

Daň z příjmu-§ 10

  • (neregistrovaný) 78.45.72.---

    13. 11. 2012 10:38

    Prodala jsem chatu, kterou jsem před 2 roky získala darem od rodičů. Musím zaplatit daň z příjmu z celého příjmu za chatu? Nebo mohu uplatnit náklady, které v době darování byly vyčísleny (tzn.tehdejší cena chaty)? Anebo je základadem daně rozdíl mezi cenou sjednanou a zjištěnou dle znaleckého posudku?
    Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 13. 11. 2012 10:41

      D.V. (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Daň z příjmu-§ 10
      Základ daně je rozdíl mezi prodejní cenou a cenou zjištěnou v době darování. K výdajům navíc můžete přičíst výdaje spojené s prodejem nem. (provize realitce, odhadce...) a zaplacenou daň z převodu nemovitosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).