Hlavní navigace

Příjmy nepřevyšující 6tis Kč

• (neregistrovaný) 88.103.68.---

13. 11. 2012 14:54

Dobrý den, jsem PO, nechal jsem si od FO, která je zaměstnancem v jiné firmě udělat práci, která nepřevyšuje 6tis Kč. V tomto případě nemusí FO podávat danové přiznání, mohu si to já PO odečíst z daní ? A jakou formou?Musí mi vystavit fakturu nebo se to jen pak napíše v březnu někam do přiznání ?Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 11. 2012 17:57

v.e.n.d.y.

Re: Příjmy nepřevyšující 6tis Kč
      A na jakou smlouvu Vám to ta FO udělá? Má živnostenský list? Vystaví Vám fakturu? Nebo ji zaměstnáte na nějakou dohodu o provedení práce? Pro Vás to bude daňový náklad, který klasicky zařadíte mezi ostatní náklady, ale musíte na to mít doklad! Určitě se to jen tak někam do DP nenapíše :-)))Hezký večer

• 13. 11. 2012 18:44

Von (neregistrovaný) 88.103.68.---

živnostenský list nemá, vystaví mi fakturu (může mi ji vůbec vystavit???) A je tedy pravda, že když je zaměstnán u jiné firmy, tak pro mě může pracovat a do 6tis nemusí ten příjem danit, tzn. nikam ho udávat.Děkuji.

• 13. 11. 2012 19:22

(neregistrovaný) 88.103.68.---

Napadá mě ještě příkazní smlouva, pokud by to byl příležitostný příjem do 6tis. Ale to bych neměl fakturu, jen tu smlouvu. Jak v takovém případě si to uznám v daních ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).