Hlavní navigace

Čech zaměstnání na Slovensku

• (neregistrovaný) 82.99.163.---

14. 11. 2012 9:03

Dobrý den, prosím Vás o radu. Budu od 1.12.2012 zaměstnán na Slovensku pro Rakouskou firmu. Můžete mi prosím poradit, co mě čeká ohledně ZP a SOC POJ? Zaměstnavatel jej za mě bude hradit na Slovensku takže budu účasten na ZP na Slovensku? A co se Soc. poj v Čechách - bude se mi to počítat na důchod? Prosím Vás o Vaše zkušenosti.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 11. 2012 10:08

Michalikus (neregistrovaný) 194.152.103.---

Re: Čech zaměstnání na Slovensku
      Já vám mohu říci, jak to mám já, pracuji také na Slovensku a nejsem rezident, bydlím tedy v ČR.
      ZP mám na Slovensku, od ní mám také mezinárodní průkaz pojištěnce, který zaručuje plnou péči na SK a "nezbytnou" v ostatních zemích. Od české pojišťovny pak mám žlutou kartičku pojištěnce, která mi zaručuje plnou péči v ČR. Vyřízení ani moc dlouho netrvalo, kartička ale platí jen rok (ta žlutá), tak si hlídejte platnost. Pojišťovna by ji měla poslat automaticky, ale mně ji třeba letos VZP neposlala, tak jsem je musel nahánět.

Odpracovaná doba se do důchodu počítá, pokud vím.

• 14. 11. 2012 10:19

Hana33 (neregistrovaný) 82.99.163.---

Moc Vám děkuji za informaci, jste moc hodný. Ještě bych se Vás zeptal jak to bude s daněmi? Jsou odváděny každý měsíc na Slovensku?

• 14. 11. 2012 13:04

Michalikus (neregistrovaný) 194.152.103.---

Ano, zaměstnavatel vám dá čistou mzdu po všech odvodech a daních, které odvádí on za sebe i za vás. Na Slovensku samozřejmě.

• 14. 11. 2012 13:33

Hana33 (neregistrovaný) 82.99.163.---

Moc Vám děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).