Hlavní navigace

DoPČ-MR a náhr.za nemoc

  • (neregistrovaný)

    14. 11. 2012 15:57

    Dobrý den,
    prosím o radu, jak mám v DoPČ formulovat odstavec ohledně poskytování náhrad, kdyby zam-nec onemocněl.
    Máme sepisovat DoPČ-zam.malého rozsahu. Tzn., že nebude mít rozvrženou prac. dobu.
    A ještě pro jistotu - je tato formulace v pořádku, aby se jednalo o MR? - Sjednaný rozsah práce je dohodou na nepravidelnou výpomoc dle potřeb zaměstnavatele.
    Děkuji všem a přeji pěkný podvečer

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 11. 2012 16:04

      Kara (neregistrovaný)

      Re: DoPČ-MR a náhr.za nemoc
      Napsala bych " rozsah práce je dle potřeb zaměstnavatele, maximálně 20 h týdně". A odměňování dát hodinové.
      Ale ohledně poskytování náhrad v případě nemoci tam nemůžete dopředu nic psát. U DPČ není povinnost předem rozvrhovat směny, ale v případě, že zaměstnanec onemocní, musíte rozvrh v prvních 3 týdnech nemoci udělat. No tak ho uděláte tak, že zrovna žádné směny mít neměl.

    • 14. 11. 2012 16:45

      Ewa1 (neregistrovaný)

      Re: DoPČ-MR a náhr.za nemoc
      Děkuji za odpověď, já jsem právě četla, že zákon zaměstnavateli ukládá, aby pro účely poskytování náhrady odměny předem určil zaměstnanci rozvržení týdenní pracovní doby do směn a že se to řeší fiktivním rozvžením neboť musí být stanoven předem, tj. před vznikem dočasné pracovní neschopnosti.
      Tak nemusí? Děkuji

    • 14. 11. 2012 16:58

      Kara (neregistrovaný)

      Re: DoPČ-MR a náhr.za nemoc
      Špatně čtete nebo jsem se špatně vyjádřila. Vždyť přece píšu, že v případě onemocnění ten rozvrh musíte udělat. U DPČ, kdy chodí na zavolání dle potřeby ani nemůže být ten rozvrh dán pevně předem, a už vůbec ne na 3 týdny dopředu před začátkem nemoci, vždyť ani nemůže nikdo vědět, kdy nemoc začne. No a některé firmy to řeší tak, že když onemocní pracující na DPČ, který pracuje dle potřeb zaměstnavatele, tak zrovna jak naschvál neměl jít pracovat.
      Třeba k tomu ještě někdo něco napíše.

    • 14. 11. 2012 17:58

      Lenka28 (neregistrovaný)

      Re: DoPČ-MR a náhr.za nemoc
      Píšete DPČ - ZMR, tak ještě záleží na tom, kolik si vydělá a zda budete platit SP. Protože u ZMR, pokud si vydělá méně než 2500, tak se SP neplatí a tudíž žádná nemocenská nebude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).