Hlavní navigace

pracovní poměr na dobu určitou

• (neregistrovaný) 78.111.121.---

2. 1. 2013 16:39

Dobrý den prosím vás o radu ohledně mé situace ,která nastala .Mám ČID 1 .stupně .Jsem zaměstnaná od 4.4.2012 - do 4.4.2013 na dobu určitou na 20- hodin týdně . zaměstnavatel mi ale zrušil pracovní místo a sdělil mi že pro mě nemá práci jedině tak že zruším stávající smlouvu a podepíšu novou na 300/h ročně.Řekla jsem že to nepodepíšu a dneska mi zdělili že mají pro mě práci v jiném městě kde mají další prodejny na 4 hodiny denně. Toto dojíždění mi ale nevyhovuje a já nevím co mám dělat dál nehledě na to že už 3 měsíce od oznámení toho že se prodejna ruší s námi nekomunikovali a teď mezi stávkami také ne.Prosím o radu co dál a na co mám a nemám nárok děkuji s pozdravem Adiová nehledě na to že nevím co od nich čekat.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 2. 1. 2013 21:20

iva. (neregistrovaný) 82.114.209.---

Re: pracovní poměr na dobu určitou
      "Zaměstnavatel mi zrušil místo" mám chápat jak? Jenom Vám to řekl, nebo jste dostala výpověď? Teď děláte co - jste na stávajícím místě? Nebo ta provozovna skončila činnost 31.12.2012?
      To, co Vám zaměstnavatel nabízel "na 300 hodin" dovozuji jako dohodu o provedení práce - do 10.000 Kč měsíčně nepodlého odvodu pojistného, ušetří zaměstnavatel i Vy, ale Vy budete mít zásadní problém - nebudete pojištěná zdravotně ani důchodově a nemocensky. Takže je dobře, že jste to nepodepsala.
      Pokud by měl Váš pracovní poměr skončit dříve, než 4.4.2013, měla byste dostat výpověď s odstupným.
      Pokud pro Vás mají pracovní místo, je možné, že nechají Vaši pracovní smlouvu do toho 4.4.2013 doběhnout a Váš PP skončí.
      Čekat můžete od zaměstnavatele cokoli - včetně psychického nátlaku abyste podepsala skončení pracovního poměru dohodou.

• 2. 1. 2013 23:16

lenka290 (neregistrovaný) 78.111.121.---

. Zaměstnavatel mi zdělil o zrušení pracovního místa a následné jiné smlouvě ,kterou jsem řekla že nepodepíšu. Dnes přišli s tím že mám nastoupit na 4 h denně na jinou prodejnu. Zapomněla jsem zdělit že mé první místo na prodejně v jiném městě bylo zrušené a tohle další místo v místě bydliště teď také ,--- prosím ještě o radu na kolik odstupného mám nárok.

• 3. 1. 2013 0:52

iva. (neregistrovaný) 82.114.209.---

Pracujete tam od 4.4.2012 a pokud Váš pracovní poměr skončí do jednoho roku (třeba v březnu - kdybyste dostala výpověď do konce ledna, pak výpovědní doba by byla únor - březen a pracovní poměr by skončil 31.3.), pak máte nárok na odstupné ve výši jednonásobku Vašeho průměrného výdělku - viz § 67 odst. 1 zákoníku práce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).