Re: Ukončení podnikání vratka DPH FÚ
*já bych odvedla DPH ze zůst.ceny po odpisu za r. 2012,
zůstatkovou cenu do příjmů nedávejte, tu si schovejte pro případ, že auto do 5ti let prodáte, pak máte povinnost zdanit tento příjem a proti tomu si zúčtujete tu zůstatkovou cenu, která nebyla uplatněna jako výdaj.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
3. 1. 2013 12:32
Jak prosím postupovat, plátce DPH jako vedlejší činnost. V r. 2009 zakoupen OA, uplatněno DPH na vstupu a upl.odpisy. K 31.12.2012 ukončeno podnikání i DPH. Na FÚ mi řekli ať si nechám někde dopočítat kolik mám v přiznání DPH za 4.Q.2012 odvést DPH z nakoupeného vozu z důvodu ukončení činnosti. Doposud vše zpracovávám sám, jakým způsobem se prosím počítá? A ještě myslím správně že za r.2012 uplatním ještě odpis auta a oproti tomu dám ZC vozu do příjmů? Děkuji