Re: Pracovní smlouva
toto řeší § 304 ZP, zákaz platí projakoukoliv výdělečnou činnost shodnou s předmětem činnosti zam-tele, takže uvedení do PS nic nebrání.
Ujednání o 60% je neplatné, protože toto může být řešeno jen kol.smlovou nebo vn. předpisem a z důvodu dle § 209, pokud nejde o důvody dle § 207, obecně sjednat nelze.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
7. 1. 2013 9:40
Chtěla bych se zeptat, zda může zaměstnavatel dát zaměstnanci do smlouvy exkluzivitu a zároveň klauzuli o tom, že ho může za 60% platu nechat doma?
A druhý dotaz, když má dotyčný zaměstnanec živnost v daném oboru jako vedlejší činnost, může po něm zaměstnavatel chtít exluzivitu?
Díky moc0