Hlavní navigace

Sklady v Pohodě

 • (neregistrovaný) 80.188.201.---

  7. 3. 2013 13:48

  Dobrý den,

  chci se zeptat, jak nejjednoduššeji vést sklady v pohodě. Vždy když nám přijde faktura, musím navést na sklad a na konci měsíce vyskladním veškerý materiál, který ten měsíc přišel. Nevím tedy ani jestli mám správně nastaveny Sklady.
  Postupovala jsem takto: navedla jsem si přijatou fakturu, zapsala jednotlivé položky na jednotlivé zakázky, jelikož jsme stavební firma a fakturu uložila. Poté jsem si přes Sklad založila novou příjemku a vše ručně zapsala a zadala účet 112000. takto jsem postupovala u všech přijatých faktur a dalších dokladů (paragony atd.), ale když jsem pak chtěla udělat výdejku tedy Záznam/přenos/příjemky, tak mi sice příjemka přešla do výdejky, ale v tiskových sestavách u výdejky nebylo nic napsáno (ani datum, text...) a zadala jsem opět účtování ručně na 501.

  Četla jsem, že jde vytvořit příjemka z přijaté faktury, postup byl tedy takový: vytvořila jsem novou příjemku, přes Záznam/přenos/přijaté faktury jsem si vybrala fakturu a zadala přenést do dokladu, ale vyskočila mi tabulka, že Příjemku lze vytvořit pouze z faktury, která má položku ze skladu. Nevím tedy, kde dělám chybu. Nechci vše zadávat ručně, jak jsem Vám popsala výše, ale myslím, že mám špatně nastaveny sklady a chybně zadané faktury. Nejsem si jistá, kde dělám chyby. Napište mi prosím přesný postup, jak vytvořit příjemky a poté výdejky a zda program u výdejek rozliší, když zadávám čísla zakázek do tabulky Zakázky. Tedy postup od přijetí faktury - navedení do skladu a vyskladnění, včetně správného nastavení (sklady vedeme jednoduše, nic neprodáváme, pouze nakupujeme materiál na stavby a rozdělujeme jej na zakázky, abychom správně vyčíslili náklady na zakázku, píši si do tabulky Zakázka jednotlivá čísla). Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 3. 2013 14:58

   Lenice2310 (neregistrovaný) 46.13.70.---

   Re: Sklady v Pohodě
   1. vytvoříte příjemku
   2. otevřete fakturu a přes záznam/přenos/příjemky převedete potřebnou příjemku přímo do faktury
   3. otevřete výdejku či fakturu vydanou a přes záznam/přenos/příjemky vyskladníte na výdejku či přímo na fakturu
   (výdejku lze přes záznam/přenos/výdejky přímo ve faktuře vydané také na fakturu vydanou přenést)

  • 8. 3. 2013 8:54

   M.S. (neregistrovaný) 80.188.201.---

   Re: Sklady v Pohodě
   já si četla v příručce, že pokud dojde faktura a materiál ve stejném dni, po potvrzení faktury se zásoba přijme na sklad a myslela jsem, že se to provede nějak automaticky. Takže jsem to asi pochopila špatně že :) a zaúčtuje se to nějak samo? já v té přijemce zadala účet 112, ale když se podívám do zaúčtování, tak tam žádné není a napíše mi to, že přímý zápis do deníku není možný...takže když mi přijde faktura, měla bych vytvořit příjemku, ale nevím jak správně abych tam měla i zaúčtování

  • 8. 3. 2013 9:30

   DKr (neregistrovaný) 193.161.84.---

   Re: Sklady v Pohodě
   Tak za 1) musíte si nastavit vše o skladech v Globálním nastavení (zaškrtnout sklady A apod...), pak se vám již vše bude zaúčtovávat automaticky.
   2) Fap nebo příjemka se dá přenést, tudíž 1 člověk má ušetřenou práci. Je jedno co vytvoříte první, pokud víte, že zboží došlo v pořádku a souhlasí s údaji na faktuře.
   3) Každé zboží musíte mít přijaté na KARTĚ , nemůžete přeci jen tak něco psát do textových položek. Takže pro každé zboží si založíte kartu, např. Cihla1, cihla 2...jestli berete zboží od různých dodavatelů můžete dávat zboží pod 1 kod např. cihla 1 nebo rozdělit dle dodavatelů Cihla 1-Novák, Cihla 1- Dvořák. V monentě kdy přijde kontrola musíte být schopná dokázat, že to co máte v PC máte ve skladu.
   4) Pokud se zboží či materiál průběžně vydává, děláte bud jednotlivé výdejky, které pak sehrajete do faktury nebo rovnou fakturu (výdejka se dělá automaticky). Zboží či materiál můžete dávat na rezervační sklady dle zakázek apod...

   Zkuste se s Pohodou domluvit na nějakém školení, pokud ty sklady budete používat mohla byste si přivodit nemalé problémy. Ty sklady vám na koci roku musí sedět s fakturami na desetihaléře jinak se vám nepřeklopí rok ! Zkuste volat i na linku Pohody, od toho máte zakoupenou licenci. Hodně zdaru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).