Hlavní navigace

ODD - prosím paní Janu N.

  • (neregistrovaný) 193.179.161.---

    22. 4. 2013 10:05

    Dobrý den, prosím o radu
    1)máme ODD,datum vystavení je 21.12.2012 a datum převzetí od dodavatele je také 21.12.2012, myslím, že musím podat dodatečné za IV.Q.2012, souhlasíte se mnou?

    2)budeme kupovat nemovitost, která bude sloužit k podnikání, bude koupě podléhat dph a když ano tak jaké sazbě?

    moc děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 4. 2013 11:52

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: ODD - prosím paní Janu N.
      ad1)ano
      ad2)převod staveb je osvobozen od daně po uplytnutí 5 let od vydání prvního kolaudačního souhlasu nebo od data , kdy bylo započato první užívání stavby a to k tomu dni, který nastal dříve.
      jinak klasická nemovitost 21

    • 22. 4. 2013 13:50

      Petra K (neregistrovaný) 193.179.161.---

      Re: ODD - prosím paní Janu N.
      Paní Jano, moc Vám děkuji jste zlatá
      mohla by jste mi ještě poslat § dle kterého se po 5 letech dph neplatí?
      bude přitom hrát nějakou roli to, že mimo obchodu a dílen se v nemovitosti nachází i byt a v současné době nevíme, zda jej budeme pronajímat plátci či neplátci

    • 22. 4. 2013 14:10

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: ODD - prosím paní Janu N.
      § 56
      pronájem bytů , nebytových prostor, staveb pak neplátci nesmíte zdaňovat , nájem s 0% DPH. ř. 50 přiznání dph
      přijatá plnění vztahující se k osvobozenému nájmu bez nároku na odpočet.
      plátci se můžte rozhodnout, zda zdanit či ne.
      doporučuji zdanit nájem 21%, pak máte u všech přijatých plný nárok na odpočet

    • 22. 4. 2013 19:21

      Petra K (neregistrovaný) 193.17.251.---

      Re: ODD - prosím paní Janu N.
      Paní Jano děkuji, jen bych to shrnula jestli jsem správně vše pochopila
      1) nemovitost je postavena a používána někdy od 70.tých let, takže to nepodléhá dph, promítne se mi to v přiznání např. ř 47?

      2)pokud budeme pronajímat NEplátci, tak budeme nájem fakturovat bez dph a v přiznání to vystoupí v ř.50

      3)u výdajů týkajících se prostor( plyn, elektrika, opravy atd...), které pronajmu neplátci si nemohu nárokovat dph, tyto výdaje mi nebudou vstupovat do přiznání?

      4)nájem plátci bude klasicky s 21% dph a můžeme nárokovat z výdajů i dph, vše v ř.40

      5) bude se nás nějakým způsobem týkat koeficient?

      Moc děkuji
      Petra

    • 23. 4. 2013 12:03

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: ODD - prosím paní Janu N.
      >Paní Jano děkuji, jen bych to shrnula jestli jsem
      >správně vše pochopila
      >1) nemovitost je postavena a používána někdy od
      >70.tých let, takže to nepodléhá dph, promítne se mi to v
      >přiznání např. ř 47?
      >podle mě neděláte odpočet na ř. 40, tak ani ř. 47

      >2)pokud budeme pronajímat NEplátci, tak budeme nájem
      >fakturovat bez dph a v přiznání to vystoupí v ř.50
      neplátci nájem 0 ř. 50, event. i 51 bez nároku na odpočet
      >
      >3)u výdajů týkajících se prostor( plyn, elektrika,
      >opravy atd...), které pronajmu neplátci si nemohu
      >nárokovat dph, tyto výdaje mi nebudou vstupovat do přiznání?
      nárokovala bych plný odpočet u ostatních služeb kromě nájmu, pak
      všechna tato plnění fakturovat neplátci s daní a odvést poměrnou část jeho spotřeby
      >
      >4)nájem plátci bude klasicky s 21% dph a můžeme
      >nárokovat z výdajů i dph, vše v ř.40
      >nájem s 21% nárok ř. 40 u všeho, při přeúčtování odvod ř. 1 ze všeho
      >5) bude se nás nějakým způsobem týkat koeficient?
      koeficient se vás bude týkat z titulu plnění na ř. 50
      >
      >Moc děkuji
      >Petra

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).