Hlavní navigace

Ještě daňové zvýhodnění na dítě

 • (neregistrovaný) 90.176.143.---

  2. 8. 2013 14:58

  Zdravím diskutující při pátku a prosím o osvětlení nebo osvícení
  pokud student nedostuduje školu,zanechá třeba mezi 1-2 ročníkem,do školy už od září nenastoupí,přitom na up není vedený a pracuje jen brigádně na dohodu o pp ,nemá příjem ,z kterého se odvádí pojištění,tak
  1.je povinen rodič mi donést potvrzení,kdy ukončil školu?,myslím,že ne
  2. dám rodiči ukončení zvýhodnění k 30.6.,nebo 31.8.
  má nebo nemá nárok ještě za prázdniny,když nepobírá podporu ani nemá příjem
  četla jsme názory p.Jasné A kary a už asi nevím
  stojí to jenom na tom,kdy mi rodič podepíše,ukončení dan.zvýhodnění?
  je mi jasné,že kdyby nastoupil třeba na jinou školu,od září tak nárok má i za prázdniny,mám potvrzení ze školy ,že ve šk.roce 2012-2013
  studuje,ale ted dokdy je školní rok

  díky za rady a strávený čas

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 8. 2013 15:23

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: ještě daňové zvýhodnění na dítě
   Tak mezi 1. a 2. ročníkem SŠ mu jistě ještě není 18 let. Do 18ti let nezkoumáte, co dítě dělá. Pokud žije s rodičem, rodič má nárok na zvýhodnění.
   Pokud je dítěti 18 let a studuje SŠ, tak když mám potvrzení o studiu na školní rok 2012/2013 nebo je tam přímo napsáno do 31.8., tak mu dám zvýhodnění až do 31.8. a nezkoumám, jestli pracuje. No a když pak od září nepřinese potvrzení na další školní rok, zvýhodnění zastavím. Kdyby ale rodič např. v dubnu ohlásil, že dítě přestalo studovat, pak bych chtěla potvrzení, dokdy do škola vedla jako studenta.
   Totéž při zanechání studia na VŠ - chci potvrzení, dokdy ho škola vedla.

  • 2. 8. 2013 15:32

   danaka (neregistrovaný) 90.176.143.---

   Re: ještě daňové zvýhodnění na dítě
   plnoletá je,je to denní nástavbové studium na sš,otec řekl,že neví jestli v září do školy nastoupí a pokud ano,tak znovu do prváku,takže bych podlee vás měla odpočet za prázdniny dát a ukončit až když nedonese v září potvrzení o studiu,tak v září už ne?
   přiznám se,že mi všichni spíš-známé radily ukončit odpočet k 30.6.
   a pokud začne studovat od září pak v rzd dát i ty prázdniny
   děkuji

  • 2. 8. 2013 16:52

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: ještě daňové zvýhodnění na dítě
   Kdyby mně řekl už v červnu, že školy nechala, tak bych jí za prázdniny nedala a pak bych si nechala přinést potvrzení, dokdy byla student. Ale kdybych měla potvrzení na školní rok, tzn. i přes prázdniny, a jen by se rozmýšlela, jestli v září nastoupí nebo ne, tak bych normálně dala až do srpna, protože škola ji má v evidenci a vyloučí ji až když v září nenastoupí. Když máte potvrzení o SŠ studiu a nikdo Vám neřekne nic o tom, že se třeba od září do školy nevrátí, tak taky přece dáváte normálně zvýhodnění a teprve od září zastavíte, když nedonese potvrzení do dalšího ročníku. A je to v pořádku, prázdniny zpětně už nezkoumáte ani Vy, ani FÚ.
   Ale je pravda, že nic nezkazíte, když už Vám to otec tak řekl, když zastavíte zvýhodnění a pak se uvidí. A případně se to pak dorovná v RZD, když přinese potvrzení, dokdy ji škola vedla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).