Daňové zvýhodnění -otec i matka souběžně

  • (neregistrovaný)

    15. 10. 2013 8:47

    Dobrý den, prosím o radu týkající se daňového zvýhodnění na dítě.

    Naše zaměstnankyně uplatňuje daňové zvýhodnění na 2 děti. Při podepisování „růžového prohlášení“ byl její manžel v evidenci úřadu a práce a pro naše potřeby podepsal čestné prohlášení, že slevu na děti neuplatňuje.

    V průběhu roku nastoupil do nového zaměstnání, kdy nevědomky vyplnil i jména svých dětí a mzdová účetní, aniž by dostala od nás potvrzení, zda jeho manželka uplatňuje nebo neuplatňuje daňové zvýhodnění, začala toto zvýhodnění uplatňovat. Tímto došlo k souběhu cca 6 měsíců, kdy bylo u dvou zaměstnavatelů uplatňováno daňové zvýhodnění na 2 děti.

    Jaký bude nyní postup? Daňové zvýhodnění chce i nadále uplatňovat naše zaměstnankyně. Její manžel musí u svého zaměstnavatele v růžovém prohlášení zrušit toto daňové zvýhodnění, mě doložit potvrzení, že u svého zaměstnavatele neuplatňuje daňové zvýhodnění a na konci roku neoprávněně uplatněné zvýhodnění v rámci daňového přiznání vrátit? Bude to takto dostačující?

    Předem děkuji za jakýkoliv názor a radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).