Hlavní navigace

Fakturace do EU, české DIČ

• (neregistrovaný) 213.180.41.---

16. 10. 2013 8:09

Dobrý den, fakturuji službu na polský subjekt, který poskytl české DIČ. Fakturovala jsem s DPH. Polský subjekt se ohradil, že mám fakturovat bez DPH, podle §9 zákona o DPH. Potřebuji vědět, podle jakého § mám tedy správně fakturovat?
    Děkuji za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2013 8:17

alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

Re: Fakturace do EU, české DIČ
      jaké služby jste poskytli? poskytli jste služby polské firmě se sídlem v Polsku nebo provozovně v ČR?

• 16. 10. 2013 8:22

Haňule (neregistrovaný) 213.180.41.---

Opravili jsme polské firmě vagón. Firma tu nemá provozovnu, jen registraci, sídlo má v Polsku.

• 16. 10. 2013 8:53

ale může mít v ČR provozovnu - místo, které má stálé personální a materiální vybavení, jehož prostřednictvím uskutečňuje osoba povinná k dani své ekonomické činnosti, nemusí jít přímo o organizační složku zapsanou v obchodním rejstříku
      pokud chtějí fakturu bez DPH, ať vám sdělí, že plnění není určeno pro jejich provozovnu dle §9 odst. 1 ZDPH (2.věta) a nahlásí vám své polské DIČ, které pak následně uvedete i do svého souhrnného hlášení

• 16. 10. 2013 8:57

Haňule (neregistrovaný) 213.180.41.---

Nemají tu nic. A trvají na uvedeném českém DIČ a faktuře bez DPH. Mají pravdu?
      Díky.

• 16. 10. 2013 9:07

pokud si tady nechávají opravit vagón a mají české DIČ, určitě tady mají nějakou kancelář
      do SH nelze uvést české DIČ, polská firma s polským DIČ by měla službu uvést do svého polského přiznání a přes VIES se to kontroluje jedině dle jejich polského DIČ, FÚ by vás určitě vyzval, kdybyste do SH uvedli české DIČ
      jestli chtějí fakturu bez DPH, ať vám sdělí polské DIČ

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).