Hlavní navigace

Pracovní úraz a stravné

• (neregistrovaný) 85.70.169.---

16. 10. 2013 11:35

Zaměstnanec při pracovní cestě v zahraničí utrpěl pracovní úraz . Zpětně mu bude vystavena neschopenka . Má nárok za dobu pobytu v zahraniční nemocnici na stravné?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2013 12:04

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: Pracovní úraz a stravné
      6) SLUŠNOST
      Uvědomte si, že lidé, kteří zde radí, tak činí dobrovolně a bezplatně. Slova "prosím" a "děkuji" rozhodně nejsou zbytečná.

• 16. 10. 2013 12:40

prolog (neregistrovaný) 85.70.169.---

I já zde na spoustu dotazů radím, znám - li odpověď. Samozřejmě bych odpovídajícím poděkovala.

• 16. 10. 2013 13:25

Kamila Ii (neregistrovaný) 80.95.113.---

Kdysi jsem se na to dotazovala jedné daňové firmy a toto odpověděli, ale kde to najít nevím.

Pokud zaměstnanec onemocní v průběhu pracovní cesty, zaměstnavatel nemůže zaměstnanci přerušit pracovní cestu, pracovní cesta stále trvá a zaměstnanci náleží veškeré náhrady cestovních výdajů, pro které zaměstnanec splňuje zákonem stanovené podmínky , včetně fakultativního kapesného. Obecně platí, že zaměstnanec by se měl co nejdříve vrátit z pracovní cesty, pokud je toho schopný, pokud je onemocnění vážnějšího charakteru a musí být ošetřen přímo na pracovní cestě lékařem a lékař potvrdí, že není schopen návratu, pak následují prakticky dvě varianty -buď se léčí v ubytovacím zařízení nebo je hospitalizován a zaměstnanec by se měl vrátit z pracovní cesty jakmile to lékař schválí. Zaměstnanec by si měl nechat vystavit potvrzení o dočasné pracovní neschopnosti , které zašle svému zaměstnavateli, pokud by to nebylo možné, lze nárok na nemocenské uplatnit dodatečně po návratu zpět do ČR na základě zprávy zahraničního lékaře. Za dobu trvání dočasné pracovní neschopnosti přísluší náhrada po dobu 21 kalendářních dnů ( za první 3 dny nenáleží) a dále dávky nemocenské

• 16. 10. 2013 13:35

prolog (neregistrovaný) 85.70.169.---

Mockrát děkuji za odpověď. Ještě jsem se s tímto případem nesetkala. Zaměstnanec pobude v zahraniční nemocnici zřejmě delší dobu. Na místo něho budeme posílat jiného zaměstnance. Myslela jsem, že stravné by měla proplatit pojišťovna, které ze zákona odvádíme pojistné. Ale za Vaše zkušenosti moc děkuji a přeji krásný den.

• 16. 10. 2013 13:51

Kamila Ii (neregistrovaný) 80.95.113.---

My jsme měli jen jeden případ, kdy onemocněl, tak jsme to zjišťovali, ale třeba se něco změnilo. Bylo to v r. 2012, tak pokud by měl někdo jiné informace, přidejte se.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).