Hlavní navigace

II.důch.pilíř-pozdní nahlášení

  • (neregistrovaný) 62.153.226.---

    29. 10. 2013 13:14

    Dobrý den, máte prosím zkušenost s pozdním nahlášením nabytí PM u II.důch.pilíře? Zaměstnanec dnes donesl oznámení o účasti a nabytí PM 1.9.2013, což je pozdě na odvod za září. Je to tak, že z-tel odvod pojistného za září neopravuje, zaplatí z-ec sám, navíc jsem povinna dle § 30 zák.397/2012 z-ce nabonzovat na FÚ :-( FÚ vydá platební výměr, ale co k tomu bude potřebovat zaměstnanec ode mě ..? Stačí jen výplatní páska ..? asi ne - už jste to někdo prosím měli?
    Odvod na sociálku za září byl tedy vyšší - ten neopravuji, nechávám "ležet" a zaměstnanec sám odvede na FÚ 5% z VZ ?
    Moc děkuji.
    zaměstnance uháním o předání PM, když mi nahlásí alespoň ty počátky, už jsem 2 na poslední chvíli stačila, ale tento bohužel mi nic neoznámil, jen donesl nabytí PM od září :-( vím, že to není má povinnost je uhánět, ale pak s tím je myslím stejně víc starostí.
    Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 10. 2013 13:25

      aaa (neregistrovaný) 212.24.139.---

      Re: II.důch.pilíř-pozdní nahlášení
      je to moje noční můra,II.pilíř, přesně jak píšete, pošlete vyměřovák a částku která měla být odevedena na jeho FU v místě jeho bydliště a on si to sám doplatí.

    • 29. 10. 2013 13:34

      jo (neregistrovaný) 62.153.226.---

      Re: II.důch.pilíř-pozdní nahlášení
      Děkuji, rozumím tomu tedy dobře, že VZ napíšu na ten oznamovací dopis a s odvedeným pojistným na OSSZ v září skutečně nehýbu, nechávám tak, ano ?

    • 29. 10. 2013 13:40

      Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

      Re: II.důch.pilíř-pozdní nahlášení
      Na OSSZ máte 3 % přeplatek, takže buď Vám to OSSZ vrátí nebo příště pošlete o to méně. A myslím, že na OSSZ nebudete posílat oznamovací dopis, ale opravný přehled.

    • 29. 10. 2013 13:42

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: II.důch.pilíř-pozdní nahlášení
      Na OSSZ uděláte opravný přehled a OSSZ vám ty 3% vrátí, protože vám vznikl přeplatek. Domluvte se s OSSZ jakým způsobem vám ten přeplatek vrátí, zda snížíte nejbližší odvod nebo vám peníze přepošlou.

    • 29. 10. 2013 14:31

      jo (neregistrovaný) 62.153.226.---

      Re: Děkuji všem za odpovědi
      >>>>Dobrý den, máte prosím zkušenost s pozdním nahlášením
      >>>>nabytí PM u II.důch.pilíře? Zaměstnanec dnes donesl
      >>>>oznámení o účasti a nabytí PM 1.9.2013, což je pozdě
      >>>>na
      >>>>odvod za září. Je to tak, že z-tel odvod pojistného
      >>>>za
      >>>>září neopravuje, zaplatí z-ec sám, navíc jsem povinna
      >>>>dle § 30 zák.397/2012 z-ce nabonzovat na FÚ :-( FÚ
      >>>>vydá platební výměr, ale co k tomu bude potřebovat
      >>>>zaměstnanec ode mě ..? Stačí jen výplatní páska ..?
      >>>>asi ne -
      >>>>už jste to někdo prosím měli?
      >>>>Odvod na sociálku za září byl tedy vyšší - ten
      >>>>neopravuji, nechávám "ležet" a zaměstnanec sám odvede
      >>>>na FÚ
      >>>>5% z VZ ?
      >>>>Moc děkuji.
      >>>>zaměstnance uháním o předání PM, když mi nahlásí
      >>>>alespoň ty počátky, už jsem 2 na poslední chvíli
      >>>>stačila,
      >>>>ale tento bohužel mi nic neoznámil, jen donesl nabytí
      >>>>PM od září :-( vím, že to není má povinnost je
      >>>>uhánět,
      >>>>ale pak s tím je myslím stejně víc starostí.
      >>>>Děkuji za radu.
      >>>
      >>>je to moje noční můra,II.pilíř, přesně jak píšete,
      >>>pošlete vyměřovák a částku která měla být odevedena
      >>>na
      >>>jeho FU v místě jeho bydliště a on si to sám doplatí.
      >>Děkuji, rozumím tomu tedy dobře, že VZ napíšu na ten
      >>oznamovací dopis a s odvedeným pojistným na OSSZ v
      >>září skutečně nehýbu, nechávám tak, ano ?
      >
      >Na OSSZ uděláte opravný přehled a OSSZ vám ty 3%
      >vrátí, protože vám vznikl přeplatek. Domluvte se s OSSZ
      >jakým způsobem vám ten přeplatek vrátí, zda snížíte
      >nejbližší odvod nebo vám peníze přepošlou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).