Hlavní navigace

Služební cesta

  • (neregistrovaný) 85.115.58.---

    1. 11. 2013 12:51

    Dobrý den,
    řeším otázku ohledně proplácení doby strávené ma pracovní cestě.
    V neděli v 8h ráno jedu na služební cestu do zahraničí, předpoklad doby jízdy je 11 hodin + 2 x 0,5hod přestávka. V řízení se střídáme s kolegou 1:1. Můj pracovní týden je 8hod v ranní směně, po-pá. Moje pracovní smlouva je v kategorii "D, nikoli "THP"

    a) je mým výkonem práce celá doba jízdy vč. "sezení" jako spolujezdec?
    b) náleží mi příplatky? (nedělní, přesčas,....)
    c) je toto někde vysvětleno v zákoně/kde?

    Děkuji Jaromír B.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 11. 2013 13:07

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Služební cesta
      "§ 210
      Doba strávená na pracovní cestě nebo na cestě mimo pravidelné pracoviště jinak než plněním pracovních úkolů, která spadá do pracovní doby, se považuje za překážku v práci na straně zaměstnavatele, při které se zaměstnanci mzda nebo plat nekrátí. Jestliže však zaměstnanci v důsledku způsobu odměňování mzda nebo plat ušla, přísluší mu náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku."

      Vzhledem k tomu, že budete cestovat v neděli a vaše pracovní doba je Po-Pá, máte za neděli nárok jenom na stravné, nikoliv na mzdu nebo náhradu mzdy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).